Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Késő 33 évesen valami teljesen...

Késő 33 évesen valami teljesen mást tanulni?

Figyelt kérdés
Amikor rákérdeztek apuék mi szeretnék lenni 18 évesen egyértelműen kozmetikus akartam lenni. Jó a kézügyességem, de egy tantárgyból se voltam kiemelkedően jó. A szüleim lebeszélje a kozmetikus szakmáról és mivel nem volt semmi elképzelésem ötvös suliba írattak be. Be kell valljam nem szerettem és később mint alkalmazott havi 40 ezret kerestem úgy, hogy be sem jelentettek, mellette kitanultam az ékszerbecsüsit, ami jó menekülőnek bizonyult. Egyből felvettek egy zálogházba, ahol a kezdő fizetésem 120 000 volt. Nagyon elégedett voltam, ez 10 éve volt. Ma itt vagyok kisgyerekes anyaként és ugyanannyit keresek mint 10 éve. Félek, ha bármi történik a párommal ez nagyon kevés lenne a megélhetéshez. Már nem csak rólam van szó, hanem a kislányomról is. Megbántam, hogy nem mentem annó főiskolára, vagy nem tanultam kozmetikusnak.
2018. febr. 26. 14:13
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
Magyarországon ma úgy kaphatsz fizóemelést, ha munkahelyet váltasz. Szóval ideje lelépni onnan, ahol 10 éve dolgozol és elmenni egy másik zálogházba tripla pénzért. Mellé meg elkezdhetnél megint azon a kozmetikusi dolgon gondolkozni (ha úgy érzed, hogy még mindig szeretnéd ezt a szakmát csinálni).
2018. febr. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
49%
Ja a kérdésre válaszolva: sosem késő. Faterom 40 évesen tette le a diplomát, a sógor meg most 42 évesen akar beállni programozónak (holott előtte kamionsofőr volt). Szerintem menni is fog neki, mert megvan hozzá az esze, csak eddig elherdálta a tehetségét.
2018. febr. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ó te! :) Sosem késő! Csak ne tökölj! Nézz ki valamit és ugrás! Ugyanígy kezdtem most 30 évesen könyvelőit. Előtte idegenforgalmit végeztem és mai napig abban dolgozok. Van olyan osztálytársam aki 60 feletti. Egyetlen helyen tudod elrontani a dolgot, mégpedig ott, hogy halogatod. Szóval ne halogasd! Bátran kezdj valamit. Motiváló lesz a családod számára is. Mellesleg egy jól befutott kozmetikus nem keres rosszul. Nővérem is az.
2018. febr. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
83%
Nem késő váltani, még több mint 30 éved van a nyugdíjig. De nem biztos, hogy a kozmetikus szakma a legjobb választás. Ha úgy látod, hogy el tudnál vele helyezkedni, akkor vágj bele!
2018. febr. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Estádio de Felchút ***** válasza:

33 évesen már ne új szakmán gondolkozz, hanem válaszd ki a parcellát a Kerepesiben. Neked már maholnap letelik.

(Ennyi hülyét, de komolyan...)

2018. febr. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!