Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Fizika, Matematika, Kémia és...

Fizika, Matematika, Kémia és Biológia tankönyveket tudnátok javasolni?

Figyelt kérdés

Olyan tankönyvet keresek, ami versenyfeladatokra is felkészít 10.osztályos, esetleg 11.osztályos szinten. Az iskolában alig haladunk, így magamtól kell megtanulnom. :(


Lehetőleg olyan legyen, ami el is magyarázza a dolgot! :) (Bár tudom, hogy ez már nagyon extra)

Köszönöm!!! :D



2018. febr. 28. 09:40
 1/5 anonim ***** válasza:

A kémia-biológia tárgykörhöz tudok hozzászólni.

Kémiából a Mozaik kiadó 9.-10.-es tankönyvei kiválóak és jól tanulhatók, akár versenyre való felkészülésre is használható. Egyébként a "Villányi Attila: Ötösöm lesz kémiából" példatárat és megoldókulcsot tudom javasolni a gyakorlati problémákhoz, illetve szintén "Villányi: Kémia a kétszintű érettségire" könyvét, bár ez nem kimondottan versenyre készít fel, de nagyon jól használható.

Említetted, hogy 10.osztályos az optimális, hát így biológiából olyan sok opció nem létezik, hiszen 10.ben kezdődik a biológia oktatása, itt is a Mozaik kiadó 10.-11.es könyvét tudom ajánlani, illetve Szerényi Gábor: Nagy biológia feladatgyűjtemény + a megoldások kötete.

Sok sikert a felkészüléshez!

2018. febr. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nemgeti tankönyvkiadó:Holics László:Fizika

333 furfangos feladat fizikából

Fizika feladatok 1-2(vagy valami hasonló)

2018. márc. 1. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Amit utolsónak ajánlottam úgy írd be:Dér-Radnai:Fizika
2018. márc. 1. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Dér-Radnai -Soós
2018. máj. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Bár egyetemi, de kémiából ezzel tudsz jól (újra)alapozni:

[link]


Biológiából a mozaikosokat keresd.

2018. máj. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!