Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Segít az energiaital a tanulás...

Segít az energiaital a tanulásban?

Figyelt kérdés

2 hét múlva szóbeli érettségi és még szinte alig tanultam valamit.

Ha tanulás közbe iszom az energiaitalt az segít abban, hogy ne álmosodjak el?


2010. jún. 8. 21:34
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%

Energia italtól egy idő után álmos leszel! Miért? Ha megiszod egy ideig a testedet ugye felturbózza magát, aztán a tested annyira kimerül benne hogy álmos leszel tőle..

Inkább főzzél ki riszt, és keverd bele a kávét amit megcsináltál az hosszabb ideig tart mint az energia ital, hiszen a rizs nehezen bomlik a testedben el. ;)

2010. jún. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Sokat ne igyál, mert a tested felpörög, de az agyad egy idő után nem fog, viszont képtelen vagy aludni :S tapasztalat.
2010. jún. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
21:48-as tapasztalatát én is osztom. Az energiaital reggel sokkal hatásosabb, mint este, sőt szerintem este 6 után abszolút nem ajánlott fogyasztani. Énnálam legtöbbször azt a hatást váltja ki, hogy pörgök mint a búgócsiga egész este, de egy csomó minden mással foglalkozok, a tanulásra viszont képtelen vagyok koncentrálni. :) Reggel viszont jó, mert akkor még sokkal motiváltabb az ember (már aki :D), és ilyenkor nem tereli el a figyelmedet olyan sok dolog.
2010. jún. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

zöld tea! mate, lapacho


Az energiaitaltól lehet hogy egy ideig éberebbnek érzed magad, de a tanulás amit véghezviszel nem ér majd egy nullát sem...


régen nem volt energiaital, valahogy mégis leérettségiztek az emberek:)


Szerintem döbbenet, hogy már az általános iskolások is energiaitaloznak....

2010. jún. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
mi ebbe a döbbenet ezt nem értem :)
2010. jún. 9. 21:06
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekem segít. Engem annyira lefáraszt a koncnetráció, egy-egy nehezebb tétel után aludnom kell, viszont energiaitallal jobban bírom.

De vigyázni kell vele, max. 1 vagy 2 egy nap!

2010. jún. 11. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem hiszem,hogy az agyat a tanúlásra pörgetné,de az tuti,hogy a lakást kitakarítodd!:D Ha kettőt iszól akkor a szomszéd házat is!:D

Attól csak izgága leszel,szerintem nem jó tanulásra.Inkább csokit egyél az az agyat pörgeti! Ez tapasztalat és régi hagyomány!:)

2010. jún. 11. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
a koffein használ. egyél mellé sok szőlőcukrot, az ajánlott fogyasztásd pedig ne lépd túl, nemjó dolog. ( : a koffein amúgy, megfelelő adagban alkalmazva a cAMP ejlátviteli út segítségével... szóval serkenti a hosszútávú memóriát, maradjunk ennyiben. : D
2010. jún. 11. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

NEEEEEEEEEM!!! A méreg nem segít a szervezeteden!! Ha 2 hét alatt akarod behozni a lemaradásod, akkor reggel korán kelj, tanulj és este korán feküdj, h kipihenhesd magad!!

Sok sikert a szóbelihez!!

2010. jún. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

najó. egy, a koffein nem méreg. legalábbis hétköznapi értelembe véve nem, persze túl lehet adagolni, de a hozzászokáson kívül, ha nincs magas vérnyomásod, akkor nem sok veszélye van. és tényleg serkenti a hosszútávú memóriát, de ez már sejtbiológia. pontosan úgy, ahogy a kávé és a tea is. mellesleg a tea hatása elnyújtottabb.

valóban a legjobb reggel meginni és nekiállni tanulni utánna. meg persze csoki és szőlőcukor, hogy legyen szabad energia a szervezetedben, amit gyorsan mozgósíthatsz, így elkerülheted a gyors kimerülést. óránként egy tíz percre húnyd le a szemed és ne gondolkozz, utánna sokkal aktívabban megy a tanulás. ( :

2010. jún. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!