Segítség! Mit csináljak?

Figyelt kérdés
https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanul.. ezt a kérdést még régebben írtam ki. Azóta célozgattam anyámnak, sőt megis mondtam, hogy szeretnék tagozatot cserélni, erre ő teljesen kiakadt, hogy miért kell ezt csinálnom stb. Már most is (általánosban) görcsbe van a gyomrom ha angol jön, és tényleg olyanok az órák, hogy az borzasztó (a tanárt szeretem, a társaság is jó, tényleg maga a nyelv az amit nem tudok elviselni). És nem értem, hogy anyámnak miért jó az ha én rosszul érzem majd magamat minden nap. Ugyanez apámmal. Azt mondja, hogy ez nem az én döntésem, és hogy nem kérdeztek, mert ők tudják, hogy nekem ez jó...

2018. márc. 1. 22:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Csak emelt óraszámban tanulod, más osztályokhoz képest ez 1-2 óra plusz lehet szerintem. Meg amúgy lehet, hogy azért utálod az angolt, mert nem megy; de ha többet gyakorolnád, lehet, hogy megszeretnéd, mert lenne sikerélményed belőle.

A másik, hogy én 5. osztálytól általánosban tagozatos osztályba jártam; plusz két matekunk, és plusz két angolunk volt a többi osztályhoz képest. Volt osztálytársam, akivel alsóban nagyon jó barátnők voltunk, egyszer beszélgettünk a folyosón, és akkor mondta, hogy nekik csak heti egy angoljuk van. És akkor én akkor tényleg még őszintén irigyelve mondtam, hogy de jó nekik (ő nem volt tagozatos). És akkor utólag pedig már rájöttem, hogy nekünk volt jobb, akinek emelt óraszámban volt az angol is, mert ott sokkal többet el lehetett sajátítani belőle, szóval most már örülök neki, hogy akkor abból több óránk volt, mint 1. Szóval nekik egy volt, nekünk meg 3. És én így utólag tökre örülök, hogy mennyire jó, stabil angol alapokat kaptam, hogy ilyen jól be tudtam már ott gyakorolni általánosban. Én egyébként szeretem az angolt. Meg amúgy úgyis kénytelen leszel valamilyen nyelvet megtanulni, ha felsőoktatásba akarsz menni, diplomához már kötelező nyelvvizsga; és célszerű lehet olyanból , amiből nem kell plusz órákra járnod, kiadnod több pénzt, időt; mert órán leülöd és magadba szívod.

2018. márc. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%

*Ja amúgy ha mindenképpen a humán -t szeretnéd, akkor próbáld rávenni anyudat, nemtom, mennyire jó stratégia, hogyha tényleg addig rágod a fülét, hogy "légyszi-légyszi-légyszi" amíg végül tényleg beadja a derekát. De amúgy érvekkel is próbálkozhatsz, ha tudsz , és amíg bele nem fáradsz.

Ja és amúgy mégegy, hogy az ilyen humán dolgok az ilyen emelt óraszámú magyar lenne, esetleg dráma is? Hát az alap magyaróraszám, ami nem tagozatos osztályoknak van, középiskolában már az is leszív nagyon; amikor ott ültök egy vers fölött, aztán elemezgetitek, majd mentek a következőre. A magyarórák nagyon fárasztóak, és leterhelőek. Tehát a kötelező óraszám is, ami nem tagozatosoknak van. És azon felül még pluszt elvállalni... A dráma meg nemtom van-e emelt óraszámból kifolyólag, de pl ha nem szeretsz színészkedni, meg hát nem tudom , mennyi értelme van egy ilyen órának. Pl nemtom azt sem amúgy, mennyire kovácsol közösséget; de amúgy ez nem is valószínű, hogy lesz emelt óraszámban humán-tagozaton. Mondjuk én ilyen közgazdasági cuccba jártam, és ott bevallom, 10. osztályban volt egy évig ilyen dráma-óra nevezetű tárgy, mert jött egy olyan új tanár az iskolába, akinek volt ilyen szakja is.

2018. márc. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
*és az heti egy óra volt drámából amúgy.
2018. márc. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
*jó, mondjuk az is igaz, hogy rá lennél kényszerítve, hogy gyakrabban kelljen szavakat tanulnod szódogákra. De túl lehet élni . Mondjuk nálunk csak egy idegennyelv volt középiskolában, mert régen azt mondják volt olyan, hogy két nyelv, de akkor egyiket sem tudták a gyerekek, és akkor így az egyik nyelvre mentünk rá nagyon; és akkor ami a másik nyelvből lett volna ezek szerint, ahelyett is angoloztunk; ami nagyon jó volt egyébként csak az volt rossz, hogy a tanárt nem a nyelvtan érdekelte, hanem hogy nagyon rámentünk a szavakra; én meg arról mindig elfelejtkeztem tanulni, és mindig egyes lett; meg tz-be is mindig az új szavakat rakta be; különben simán lehettem volna 4-es is, de így 2-es3-as voltam. Főleg a szódogák húztak le. Meg a tz-kbe bújtatott kicsi fordítások se jöttek annyira jól, de szeretem, mert a nyelvtanra mindig ráéreztem, és nekem olyan kellemes az angol. Mondjuk az én vagyok, nem vagyunk egyformák.
2018. márc. 1. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Én szeretem a vers elemzést. Moyt is ezt csináljuk irodalmon és imádom, a törivel ugyanez. Talána nyelvtan amit annyira nem szeretek, de abból is 5-ös vagyok. Nincs dráma a suliba, de ha len e se bánnám, mert azt is szeretem. Az összes tantárgy közül az angol az egyetlen amit utálok. Dolgozatokra rengeteget készülök és így is az összes 4-es vagy annál rosszabb. Félévkor is csak azért lettem 5-ös mert sok szorgalmit csináltam. Viszont köszönöm a válaszokat!
2018. márc. 3. 09:32

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!