Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit csináljak? Mit válasszak?

Mit csináljak? Mit válasszak?

Figyelt kérdés
Középiskolába jelentkeztem. Ugyanabba az iskolába 2 tagozatot jelöltem meg. Első helyre emelt angol, második humán. Na most. Az angolt utálom. Most általánosba is. A magyart, törit viszonz imádom. Azér tírtam be első helyre az angolt, mert anyám aut momdta hogy az egyetemhez jó lesz. És ebben igaza van, de egyszerűen baromi rosszul érezném magam, ha heti 12 órába tanulnám az angolt. Ma mondtam neki, hogy inkább humánra mennék, de nem engedi. Mit csináljak anyámmal, és melyik tagozatot válasszam?(a felvételim jó lett, úgyhogy mindkét tagozatra felvennének)

2018. jan. 31. 22:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudod megértetni vele, hogy neked a humán kell?

Ha semmi nem megy, akkor próbáld ki azt, hogy csak idegen nyelven beszélsz, ha meg csak az angolt beszéled, akkor azon, ha nagyon utálod akkor pedig halandzsázz. Ha kérdezi, hogy mi a frász van akkor kezd el mutogatni a humánosztályos papírra... elég nevetséges, de hátha megtörik XD

Apukáddal nem tudsz beszélni? Őt nem tudod meggyőzni?

2018. jan. 31. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%
Más nyelvre nem lehet menni? én már anyád korosztája vagyok, de sosem kötött le az angol, talán pont azért mert annyira "kell" ma már,egyébként nem mond hülyeséget mert alap szinte, hogy tudjuk, kérik az egyetemen is meg az életben is,(ez a fontosabb, hogy az életben) ennek ellenére én pl, sosem feküdtem rá az angolra, sokkal inkábba humán tárgyakra, abból is a törire, az egyetemen meg már társ-szakmáira, angolt kb anyira tudom, hogy nem gond beszélgetni, nem gond ha valamit el kell olvasni, de nem ez az elsődleges idegennyelvem, de azért elvagyok vele, rosszul beszélem (pl igeidők)) -,mert sosem tanultam, mégis megértenek az anyanyelvűek és értem ha a szakmai dolgokat kell olvasnom) mivel én anyád korosztája lehetek, vagy még idősebb, nekünk még nem volt 12 óra, nyelvből, max 7-8 , amiben németet tanultam, mondjuk azt sem szerettem gimnáziumban, saját tapasztalatom az, hogy , ha a humán dolgok érdekelnek, akkor az angol azért menjen, egy használati szinten de ezért nem kell heti 12 órát szenvedni simán össze lehet szedni heti háromban is, annyira el tudod sajátítani, hogy használható tudásod legyen , amit tudsz kapacitáltatni humán mellett, én sokkal jobban preferálom egyébként, és sztem hasznosabb is, ha valaki többb nyelven tud, értsd ez alatt, hogy nem felsőfoku szinten, hanem úgy , hogy használni tudja a szakmájában, ha az az életcélod, hogy humán, akkor inkább ezt javasolnám, perzse , ha az angol, azt jelenti, hogy semmilyen nyelvet nem akarsz, azt nem ajánlom, de nekem jobban bejött, hogy több nyelvet tudok használni, mégha nem is felsőfokú szinten, de persze a lényeg az, hogy Te mit akarsz kezdeni az életeddel, és ehhez válasz, nekem jobban bejött humán érdelődés mellett, hogy van 2 felsőfokum, ( német , latin, a latin kötelező volt szakmámhoz) de a többi az kb B1-B2 között van -valahol, és nem is szándékozom többre vinni, mármit nem úgy . hogy halálra tanulom magam miatta, akkor inkább nekikezdek egy következő nyelvnek, akkor is ha csak alapfokon tudom, , sokkal többre megyek, mentem vele :)
2018. febr. 1. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
52%
Igaza van, humánnal nem mész semmire, egyetemen is csak semmitérő büfészakokra tudsz menni humán érdeklődéssel.
2018. febr. 1. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Semmi jelentősége nincsen annak, hogy milyen tagozatot választasz középiskolában, max. annyi, hogy ha azt választod, amit te szeretnél és érdekel, akkor annak örülsz és jól érzed magad, ha pedig arra iratkozol be, amit rád erőltettek, akkor utálni fogod...Ennyi.


Szerintem más tagozaton is meg lehet tanulni a nyelveket. Nem tudom, hogy a kinézett suliban hogy megy és milyen, de nálunk pl. annyi előnye volt a nyelvtagozatosoknak, hogy 10.-ben leérettségiztek és aki akart az 11.-ben mehetett emeltre, de ez igazából szerintem teljesen mindegy, hogy mikor érettségizel...a többség el is felejtett mindent, mert onnantól kezdve már nem foglalkozott vele. A mi osztályunkban (reál) ugyanúgy mindenki le tudott érettségizni jó százalékkal, nálunk is volt, aki ment emeltre és szinte mindenkinek volt nyelvvizsgája (sokaknak két nyelvből is, volt aki felsőfokút is csinált).


Attól, hogy humánra mész, még nem kell humán irányba továbbtanulnod, hanem azt választasz, amit akarsz és 11.-től le tudod őket adni, fel tudsz venni új faktokat. Én pl. reál tagozatos voltam és nyelvszakon tanulok, az egyik barátnőm pedig humános és gazdasági szakon tanul, és még sok ilyet tudnék mondani... A világon semmi jelentősége nincsen....


Úgyhogy szerintem beszéld meg anyukáddal, hogy te márpedig nem oda akarsz menni és ezt nem neki kell eldöntenie, hanem neked. Valahogyan harcold ki, beszélj apukáddal is, hátha esetleg ő meggyőzhető és anyukáddal is beszél. Esetleg, ha nem jön össze, akkor szerintem még később is lehet változtatni pl. nálunk is sokan variáltak még az elején, hogy inkább másik tagozatra mennek, nem oda ahová jelentkeztek.

2018. febr. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha már eleve utálod az angolt, én biztos nem kényszerítenélek emelt angolos osztályba... A humános osztályban is tanulhatsz angolul, és annyi épp elég is lesz belőle, úgy is meg fogsz tanulni épp elég jól ahhoz, hogy ha szükséges lesz róla papírt szerezned, akkor menni fog. Mondom ezt angolszakos tanárként.

Tényleg mi újság az édesapáddal? Ő mit mond?

Édesanyád egyébként tud angolul? Gondolom, nem, épp ezért próbál azzal kompenzálni, hogy gondoskodik róla, hogy te majd tudj. De nem így kéne gondoskodnia róla... Így csak még jobban megutálod, amitől még nehezebb lesz tanulnod, tehát ezzel a hozzáállással éppenhogy gátolja az angoltanulásodat...

2018. febr. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!