Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A Leövey vagy a Vörösmarty...

A Leövey vagy a Vörösmarty gimi dráma tagozatára érdemesebb jelentkezni?

Figyelt kérdés
Úgy értem hogy melyik erősebb és melyiknek van több értelme?

2018. márc. 2. 16:37
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
25%
Vörösmarty sokkal jobb
2018. márc. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!!🙃
2018. márc. 2. 20:44
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Hogy a Vörösmarty jobb lenne?😂

Ezen most leöveysként jót nevettem, hogy csak így kijelented, kedves első. Mivel is támasztod alá? Jártál mindkét suliban? Mármint tanulni, nem csak nyílt napon stb-n.

Kérdező:ezt neked kell érezned igazából. Természetesen leöveysként én a saját iskolámra fogok esküdni, de attól még nem biztos, hogy neked is tetszeni fog. Most vagy nyolcadikos? Voltál nyílt napon és/vagy szóbelin? Válaszd azt a sulit, amelyiket szimpatikusabbnak érzed, ahol kellemes(ebb) élményed volt. Ha pedig még nem vagy végzős, akkor jövőre menj el mindenképp nyílt napokra, bár persze elég cukormázasok, de megéri. Sok minden leszűrhető az iskolákról pl.a diákok hozzáállása, kedve, segítőkészsége milyen. Érdemes velük beszélgetni is, az még többet elárul.

2018. márc. 3. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Én mindkettőben voltam nyílt napon, a Leöveyben felvételizni is, a Vörösmartyba nemsokára indulok a szóbelire. Média szakra jelentkeztem.

A Vörösmartyt írtam be elsőnek, de a Leöveyben a szóbeli nagyon tetszett, így kicsit elbizonytalanodtam a sorrenet illetőleg.... Remélem a mai nap segít a döntésben.

Annyi, hogy matekból mem vagyok túl jó (22 pontos lett az írásbelim) magyarból viszont elég jó (46) és a humán tárgyak nagyon jól mennek.

Nekem úgy tűnik a Vörösmarty inkább a humánra megy rá, és a matekot nem veszi annyira komolyan. A Leövey kicsit szigorúbb sulinak tűnik ebben...

Anyáék azt mondják, ha azt nézik szülőként a Leöveyt választanák, mert ott közép/felső kategoriás szigort kapok, míg a Vörösmartyban nagyon gyerekközpontúak, tényleg arra mennek rá 4 évig, hogy kibontakoztassák a gyerek igazi személyiségét ,,hagyják szárnyalni" és ugyan boldog 4 évem lesz, és kijön az eddig elfolytott személyiségem :-) ... kicsit aggódnak, hogy ez biztos jó-e nekik :-)

A mai nap talán segít, hogy jól döntöttem-e a lista összeállításánál....

2018. márc. 3. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim válasza:
41%
Szerintem a Vörösmartyba nagyobb hangsúlyt fektetnek erre a tagozatra.
2018. márc. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Nos hát leöveysként mondom, hogy az tény, hogy a matekot itt komolyan veszi a legtöbb tanár. Én is sajnos gyenge vagyok belőle, nem is szeretem, de úgy gondolom, hogy mégis van a szigornak haszna, hiszen a matek érettségi tárgy. Ha nem oktatják elég színvonalasan, az szerintem semmiképp nem jó pont, akár dráma, akár egy reáltagozatról van szó.

Ami meg a leöveys drámát, illeti, igazából a fakttal kezdődik a komoly szint (nagyon sok versenyen indulnak innen diákok énekléssel, tánccal, hangszerrel, szavalással stb-vel), az első 2 év nem olyan komoly, inkább csak alapozás egyszerűbb feladatokkal.

Ennek ellenére a suli maga igenis színvonalas, a nagy többség egyetemre megy továbbtanulni. És van ugyan követelmény, de egyáltalán nem tarthatatlan, ez nem a "nem lesz mellette életem se"-típusú hely. Viszont kellően erős ahhoz, hogy jól leérettségizz.

2018. márc. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!!
2018. márc. 3. 11:39
 8/20 anonim ***** válasza:
Nagyon jó volt a szóbeli !!! :-) :-)
2018. márc. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Szerintem is

Mármint a Vörösmartyba

2018. márc. 3. 18:39
 10/20 anonim ***** válasza:
igen :-)
2018. márc. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!