Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mesélnétek a budapesti Eötvös...

Mesélnétek a budapesti Eötvös József Gimnázium szóbelijéről?

Figyelt kérdés

Idén írtam felvételit (nyolcadikos), 90 pontot szereztem (magyar 47, matek 43) az iskolai bizonyítványom kitűnő. Jövő szombaton megyek szóbelire, angol és magyar nyelvből. Haladó angol NYEK szakra jelentkeztem. Esetleg aki már átesett az Eötvös szóbelijén, leírná nekem, hogy milyen volt? Minél részletesebben, ha lehet. Az Eötvös iskola honlapját már ezerszer megnéztem, elolvastam, hogy mi a felvételi menete, illetve magyarból már átnézegettem az előre megadott szövegeket, de mégis kíváncsi lennék egy tapasztalt véleményére. Van esélyem ilyen eredményekkel? Kedvesek a szóbelin? Leírnátok a tapasztalataitokat a szóbeli kapcsán? Ti hány ponttal kerültetek be? (szóbeli, írásbeli, hozott pontok alapján) Nagyon köszönöm, annak aki szán rám időt!

Szép estét mindenkinek!



2018. márc. 3. 19:11
 1/4 anonim válasza:
Én magyarból és németből felvételiztem, most a NYEK-re járok. A magyar felvételin az előre kidolgozott téma mellé egy ahhoz kapcsolódó másik szöveget kaptunk. Fél óra felkészülési időnk volt a teremben, ahol közben az előttünk lévőt már kérdezték. Ezalatt a fél óra alatt kidolgoztuk a két szöveget, főleg összefüggéseket kellett keresni. Ezután a tanárokhoz kellett odamenni, ketten vannak (plusz legtöbbször még egy segítő diák) , nálam nagyon megértőek és jófejek voltak. Ők kérdeznek egy kicsit magadról, aztán a szöveget beszélitek meg, azzal kapcsolatban a kifejtős kérdéseket kell megválaszolnod, és ők is tesznek fel még kérdéseket. Ha hibáztál valamit, nem vettél észre egy összefüggést, semmi okod izgulni, mert ha logikusan fejted ki, akkor csak rávezetnek hogy mit nem vettél észre, de ilyenkor pontlevonástól elvileg nem kell tartanod. Utána részletesebben kérdezgetnek a hobbijaidról, meg úgy magadról (legalábbis nálam így történt). Egy szóbeli körülbelül háromnegyed óráig tart, persze lehet több is meg kevesebb is. Ezután két (NYEKes) segítő diák levisz az angol felvételire, ami a félemeleten van. Ez jóval gyorsabbab szokott menni. A német szóbelin először egy nyelvtani lapot kaptunk, ami nem volt nehéz, aztán a két tanárral (főleg magunkról, szabadidőről) beszélgettünk, ők is kérdeztek. Mindkét szóbeli előtt egyébként segítő diákok állnak, tőlük mindent kérdezhetsz amire az E5vössel kapcsolatban kíváncsi vagy, meg azért ők oldják is a feszültséget. Egy tanács, amit legtöbbször el szoktak mondani, hogy legyél mosolygós, magabiztos, és köszönj hangosan (az angol felvételin angolul). Ilyen eredményekkel természetesen van esélyed, én 85 pontos írásbelivel kerültem be (a szóbeli pontokra sajnos már nem emlékszem). Egyébként gyakran hangoztatják, hogy a tanárok nem a tárgyi tudásodra kíváncsiak főleg, hanem arra, hogy mennyire tudsz velük együttműködni, mennyire vagy kreatív, magabiztos és nyitott. Ha esetleg a sulibal kapcsolatban még van valami kérdésed, nyugodtan írd meg privátban. ;)
2018. márc. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Szia!

Én ma voltam az Eötvösben szóbelizni(péneteken) és nagyon jól éreztem magam!

Minden igy történet ahogy az előttem lévő leírta.

Nagyon aranyosak voltak,kedvesek és segítőkészek.

Nincs okod izgulni,biztos nagyon ügyes leszel.

2018. márc. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én ma magyarból és angolból szóbeliztem, hihetetlenül boldog vagyok, minden nagyon jó volt :)

Ha van kedved privátban beszélgethetünk.

2018. márc. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Hogy sikerült a szóbelitek végül? Én 8.-án voltam, nagyon jó hangulatba jöttem haza, nagyon jól éreztem magam a szóbelin, minden feladatot megoldottam, tény hogy az egyiket egy minimális rávezetéssel de azt is egyedül vezettem végig. Nagyon kedvesek voltak velem, de az ideiglenes listánál hidegzuhanyként ért, hogy csak 40 pontot kaptam a szóbelire. A mai napig nem értem miért és nagyon csalódott vagyok. Nektek hogy sikerült?
2018. márc. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!