Hova tanuljak tovább?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem a bioszt és jó is vagyok belőle. A kémiát is szeretem, az viszont sajnos (emelt fakton vagyok) nehezebben megy. De abbol sem vagyok siralmasan rossz. Hova tudnék így tovább tanulni? Több minden is szóba jött, de nem találtam még olyat amiben biosz és kémia is lenne és el is tudnék helyezkedni vele. Nagyon rossz ez így, hogy nem állok biztos lábakon a jövőmet illetően. Tudnátok segíteni?

2018. márc. 11. 21:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Orvos, fogorvos, gyógyszerész, gyógytornász meg igazából kb. az összes egészségügyi szak, biológia, kémia, biomérnök, vegyészmérnök (ha a matek is megyeget), esetleg pszichológia, de oda nem kell kémia
2018. márc. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A matek az megyeget, azonban a fizika nagy mumus, pedig úgy tudom az is kell a mérnököknek. Egyébként köszi a tippet. Az orvos szóba jött igen, de sajnos baromi magas a pontszám és az elvárás is. Pedig nagyon érdekelne. Esetleg tudnátok valami olyan munkát is mondani, ami nem olyan ismert mégis embertannal foglalkozik? :D
2018. márc. 17. 22:07
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát, ahogy mondtam, az összes egészségügyi szak, pl.:

-ápoló

-gyógytornász

-mentős

-dietetikus

-védőnő

-szülésznő

-orvosi diagnosztikai analitikus


De egyébként az orvositól sem kell parázni annyira, mint amennyire belebeszélik a diákokba. Szerintem, ha érdekel, akkor próbáld meg, ha összejön, összejön, ha nem, nem. Ha összejön, és mégsem bírod a tempót, akkor még mindig otthagyhatod, és csinálhatsz helyette valami mást, de legalább tudod, hogy megpróbáltad.

2018. márc. 18. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%

Én sem akartam kifejezetten csak egyféle természettudományra szakosodni, ezért végül a molekuláris bionikát választottam. Itt van biosz, kémia, matek, fizika, programozás is. A BSc után pedig lehet pl. orvosi biotechnológia MSc-re menni, a leírás alapján ez érdekelhet téged.

A fizika nekem sem volt a kedvencem és túl jól sem ment, de azért sikerült azt a néhány fizikás tárgyat megcsinálni :)

Szerintem azért volt jó ez a szak, mert sok területet érintettünk, és így több idő és lehetőség volt eldönteni, hogy pontosan mi érdekel.

Egyetem után könnyen elhelyezkedtem, és ahogy látom, a szaktársak is.


Bővebb leírások:

[link]

[link]

2018. márc. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Utána fogok nézni a molekuláris bionikának is, mert felkeltette az érdeklődésemet. :)

2018. márc. 29. 13:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!