Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kirugtak az szakközépiskolából...

Kirugtak az szakközépiskolából a sok igazolatlan hianyzásom miatt. Nem vagyok már tanköteles. Megszüntették a tanulói jogviszonyomat is. Érdekelne, hogy ha bepróbálkoznák más iskolánál akkor felvennének szeptembertől így is? Vagy semmi esélyem?

Figyelt kérdés
Mindig is jó tanuló voltam . 4, 43-as átlaggal zártam a tavalyi évet. Viszonyt elkellett költözzek a szüleimtől családi okok miatt és sajnos munka mellett nem tudtam bejárni. Most már rendeződtek a dolgok. Ha felvennének akkor kapnák valami támogatást az iskolában? Olyanra gondolok hogy jogosult lennék e az ingyen tankönyvre stb...teljesen egyedül álló vagyok de ezt nem tudnám finanszírozni. De az iskolát nagyon szeretném befejezni.
2018. márc. 13. 20:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Sajna sok suli nem ad támogatást , meg ha tanköteles kort át léted már akkor max felnőtt képzésbe vesznek fel .

Én is hasonló helyzetben voltam itt nem elköltözés hanem egyéb családi okok miatt kellet a sulit ott hagynom és idén kérdeztem , hogy vane valamilyen esély rá akkor mondták , hogy csak a felnőtt képzésbe tudnak fel venni így szeptembertől felnőtt képzés 2 év alatt szakma mellet meg melózok mást nem tudok csinálni a melót nem akarom ott hagyni és nem is tudnám a pénz miatt .

Nappali tagozatra már nem fognak vissza venni az tuti

2018. márc. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Akár ugyanaz a suli is visszavehet, attól függ mi volt a határozatban. Ha csak "tanulói jogviszonya kimaradással megszűnt", akkor simán visszavesznek. Nem írtad, hány éves vagy, de huszonpár éves kor alatt járhatsz nappalira. A szociális kedvezményekhez nem értek.
2018. márc. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
18 vagyok. Úgy olvastam 22 éves korig lehet nappalitagozatra járni. Az a baj, hogy az a szakképzés amit én csinálok/csináltam utánunk már nem indult tehát nincs hova vissza vegyenek így csak az marad, hogy másik iskolába kell mennem. A titkárságon azt mondták próbáljam meg hátha...én mennék is szívesen. Kicsit most így reménytelennek látom a helyzetem. Sokan azon hisztiznek, hogy tanulniuk kell..én mit megnem adnák ha kapnèk egy lehetőséget.
2018. márc. 13. 22:22
 4/4 anonim ***** válasza:
Menj estire, amellett tudsz dolgozni.
2018. márc. 14. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!