Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri mostmár elvégezni az...

Megéri mostmár elvégezni az igazságügyi igazgatási szakot?

Figyelt kérdés

Ezen a szakon gondolkozom, mivel így lenne lehetőségem dolgozni a jogban, de nem mint ügyvéd, vagy jogász.


A másik szak amin gondolkozom az a biztonság és védelempolitika, mivel nagyon érdekes szak a tantárgyak alapján.


A 3. szak az az Anglisztika, viszont nem bízok abban hogy meg tudnék tanulni egy 2. nyelvet hasonló szinten, mint az angolt.



2017. júl. 24. 10:32
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Én igazságügyi igazgatást tanulok. Az ügyész, aki bejárt tanítani azt mondta, hogy megéri, mert emberhiány van.
2017. aug. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
39%

*most mar (igen, külön írjuk)


-egy szakot ne a tantárgyak alapjan ítélj meg, mert nem azert csinalod, hanem azert h kesobb életet hátralévő részen ilyen munkát vegezz. Inkabb olyat kérdezz meg, aki itt végzett mar es elhelyezkedett.


-az igaz, hogy ugy van lehetőséged dolgozni a jogban, nem ügyvédként es jogászként, bíróként, jogtanacsoskent. De szerintem aki jogot végez, tud dolgozni az igazsagugynel, visszafelé viszont nem, bíró nem lehet igazságszolgáltatási szakkal. Jogot ajánlom inkabb ha jogban szeretnek dolgozni.

2017. aug. 1. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%
Én is erre a szakra járok, és hallottam azt a kijelentést, amit az első hozzászóló leírt. (-> Szükség van szakirányú diplomásokra a bíróságokon/ügyészségeken/ügyvédi irodákban/stb.) Bevallom, elég szkeptikus vagyok, tekintve, hogy rengeteg jogász végzettségű ember szaladgál ebben az országban, de valami igazság mégis lehet a kijelentésben, másképp mi indokolná, hogy a központilag meghatározott 424 pont alatti eredményekkel is be lehetett jutni idén a felsőoktatásba? (DE, PTE, PPKE - 418 pont, államilag finanszírozott szakokon. :O )
2017. aug. 2. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
46%

Nem tudom, mire alapozta a kijelentést az az ügyész. A kérdés kiírásakor már a 2. évemet kezdtem ezen a szakon. Azonban végzést követő 1 év kínlódásos álláskeresés után végső elkeseredettségemben közfoglalkoztatottként kerültem be egy munkaügyi hivatalba vegetálni számítógép mellé napi 9 órában. Nagy nehezen sikerült feljebb lépni dupla annyi bérért, de a fizetés még így sem elég semmire, ráadásul nem határozatlan idejű a munkaszerződésem, a munkám semmi kihívást, fejlődési lehetőséget nem ad.


Szóval meglátásom és tapasztalatom szerint ez egy piacképtelen diploma. Nem biztos hogy a szakmában lehetőséged lesz elhelyezkedni, mert a bíróságok, ügyészségek telítettek, korlátozottak az álláshelyek, ahova rendszerint a bírók, ügyészek komáit, keresztfiait, rokonait ültetik be. És valószínüleg ott sem leányálom a fizetés, talán azért van emberhiány is? Az ügyvédek amennyi álláshirdetést láttam szinte mindig jogi asszisztens végzettséggel keresnek maguk mellé kollégát, ráadásul ilyen irodai munkákban szinte mindig előnyben vannak a nők. A versenyszféra se nézi semmibe ezt a szakot, egy érettségist hamarabb felvesznek irodai munkákra mint aki ezt elvégezte.


Nem tudom, hogy pár évvel ezelőtt megérte-e e elvégezni, de "élményeim" alapján nagyon nem, csak akkor ha vegetálni szeretne valaki a közszférában bérminimumért és persze vannak ismerősei, rokonai akiken keresztül feljebb lép a ranglétrán.


Még annyit hogy végig néztem kb az összes bírósági, ügyészségi álláshirdetéseket, de a többséghez jogász végzettség az elvárt. Sőt annyira "profik", hogy évekkel ezelőtti álláshirdetések is ugyanúgy fennt vannak. Vicc az egész.

2021. aug. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
37%
előző vagyok: annyit hozzáfűznék, hogy 1 bírósági állásinterjúra eljutottam, az is Pesten volt, és mivel pályakezdő voltam akkoriban, 140 600 ft nettó bért ígértek. Végül nem én kerültem kiválasztásra, de ígéretük szerint szólni fognak, ha lesz betöltetlen álláshely. Azóta is minden nap csörög a telefonom...
2021. aug. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
69%

2 éve végeztem ezen a szakon. Én vagyok az első hozzászóló.


Már lassan két éve dolgozom egy állami cégnél, a fizetésem pedig a juttatásokkal és az egyéb lehetőségekkel együtt nagyon is jónak számít.


Elmentem annó bíróságra is interjúra, de olyan alacsony fizetést akartak rámsózni, hogy hihetetlen. Asszem nekem is nettó 140.000 ft-ot mondtak. Elkezdtem dolgozni egy bankban is, de az annyira nem jött be.


Szerintem megéri elvégezni a szakot, nem értem, hogy miért jön mindig mindenki a bírósággal és az ügyészséggel.... Vannak egyéb lehetőségek is, de nyilván talpraesettnek és alázatosnak kell lenni...

2021. szept. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Lehetek én talpraesett meg alázatos ha be se hívnak még csak meghallgatni se állásinterjúra.
2021. szept. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
80%
Sajnálom, hogy nem hívnak be. Engem több helyre is behívtak, bár ez a covid előtt volt, azóta nem tudom, hogy milyen a helyzet...
2021. okt. 2. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!