Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mik a hiányszakmák 2018-ban?

Mik a hiányszakmák 2018-ban?

Figyelt kérdés
27 éves férfi vagyok és informatikus könyvtáros diplomával rendelkezem. Mondanom sem kell, hogy ezzel a diplomával nem valami sok lehetőségem volt eddig... Konkrétan közmunkásként dolgozhattam évekig könyvtárban nettó 70 ezerért megye székhelyű városban ... Szerintetek mely szakmákat lenne érdemes ezek után kitanulnom?

2018. márc. 16. 21:27
 1/10 anonim ***** válasza:
72%

Ez valóban nem egy erős szakma, de a lényeg megvan, mármint a papír. Informatikai rész mennyire áll közel hozzád? Manapság a programozóknak nagyon jól megy, a helyedben megpróbálkoznék egy OKJ tanfolyammal. Vagy ha értesz hozzá, akár így is megpróbálkozhatsz pár állással, tanfolyam nélkül. Némely munkáltató úgyis csak a tudást nézné, ráadásul egy (úgyahogy) hasonló beállítottságú diplomád már eleve van.

De egyébként miért ezt a szakot választottad? Valami mérnökinfói vagy akár gazdaságinfó sokkal kedvezőbb lett volna.

2018. márc. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%

Első vagyok. Bár az lemaradt, hogy mennyi informatikát tanultál? Mert némely egyetemen elég keményen tolják, de van ahol szinte alig ülnek gép elé.

Vagy ha jól tudom pedagógiát is tartalmaz ez a szak? Tanítással próbálkoztál? Hátha jobban fizet.

2018. márc. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, őszintén szólva az informatika része a képzésnek kb ECDL vizsga szintű. Ez sajnos elég gyenge szóval az informatika programozás része aligha menne nekem...
2018. márc. 16. 22:00
 4/10 anonim ***** válasza:
62%

Igen, az ECDL az elég kevéske.

Pedagógia része volt a szaknak ugye? Ha igen, akkor miért nem próbálsz meg egy általános sulit? Ott akár infótanárnak is elmehetsz, oda elég lehet az ECDL ismerete, plusz még tudod magad tovább is képezni. És nem hinném, hogy 70 ezreket keresnének ők is. (Bár ez nem biztos..)


Van egy infótanár ismerősöm, aki nem tudom hogyan diplomázott le, de az ECDL-en és pár szerkesztő progin kívül szinte semmit sem tud :D

Mégis középsulin tanít, és nettó 300 körül keres. Az már elég szép fizu.

2018. márc. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%

Informatikusból ami nagyrészt kell az a programozó.


Én a helyedben kitanulnék egy villanyszerelőt, festőt vagy hasonlót. Ezekre most van igény. Aki meg vállalkozásban csinálja, az röhögve keres 3-4 kilót. Ez nem vicc. Nyugat MO-n meg még sorban állás is van náluk.

2018. márc. 16. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Számítástechnika műszerész, vagy valami távközléses szerelő munka, ami kötődik az infóhoz még, munkás hiány az van rendesen, na meg persze sofőr azt tárt karokkal várnak szinte mindenhová szintén hiányszakma.
2018. márc. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szeretek vezetni őszintén szólva, tehát a sofőr elég jól hangzik de ha lehet nem személy szállító hanem áru szállító szeretnék lenni viszont a kamionozást kizárnám mert akkor ritkán lehetnék otthon. Esetleg teherautó sofőr a C típusú jogsival. Jól hangzik de ha keresek neten teherautó sofőr munkát szinte alig találok :S vagy csak rosszul keresek? Ilyen áruterítő is szívesen lennék például azért is gondoltam a C típusúra vagy ahhoz milyen vizsga kell hogy ilyen kasznis kocsit vezethessek?
2018. márc. 17. 17:04
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Teherautóhoz C jogsi kell, hogy munkát tudj vele vállalni kell még rá PÁV III pályaalkalmassági vizsga, + GKI alap szakvizsga.
2018. márc. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
pénzügyi számviteli ügyintéző például tényleg hiányszakma? Csak mert itt nálunk a Munkaügyi Központ indít ilyen képzést és jelentkeztem is rá. OKJ-s és amolyan 6 hónapos gyorstalpaló nem tudom vajon megéri-e elvégezni
2018. máj. 4. 14:52
 10/10 anonim ***** válasza:
Melyik megye ?
2019. febr. 28. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!