Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha a BME-n mérnökinformatikán...

Ha a BME-n mérnökinformatikán a német képzésre jelentkezek, mennyivel lesz kevesebb szabadidőm naponta?

Figyelt kérdés
Elsősorban a magyar képzéshez viszonyítva, arra is kiváncsi lennék hogy mennyivel nehezebb , illetve mennyire korrektek a tanárok.

2018. márc. 18. 09:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezt ki mondja meg??

Nyilván aki magyar képzésen van az nincs németen és fordítva... az egyetem meg olyan amilyen.

Van akinek az egész napját elveszi, és vannak a zsenik akik odafigyelnek és elsőre megértik.

2018. márc. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

úgy hallottam, hogy német képzésen majdnem ugyanaz a tananyag, viszont a kiscsoportok miatt nem szopatnak a tanárok annyira..

úgy tippelném, hogy még több szabadidőd is lenne, de nyilván ezt az tudja megmondani, aki mindkettőt végigtolta, olyan pedig nincs.

2018. márc. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
58%
Annyit mondanék hogy én tavaly kezdtem, igaz nem németen, de a német csoportnak 0.7 lett az átlaga...
2018. márc. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha anyanyelvi szinten beszéled, akkor kb ugyanannyi. Viszont ha pl csak egy B2 szinten vagy, meggyűlhet a bajod.
2018. márc. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
88%

0,7 lett az átlagja? U wot m8? A németes tanköröknek a legjobb az átlaguk (IMSC után).

Elvileg ugyanaz a tananyag, de például analízisből szerintem könnyebb a számonkérés a németeseknek. De van olyan tárgy ahol ugyanazt a zh-t írják mint a magyarul tanulok. A tanárok többnyire korrektek, bár van 1-2 aki nem igazán tud németül, de a többség jó.

Nyilván a nehézség attól függ, hogy mennyire tudsz németül... A tananyag nem különbözik sokban..

2018. márc. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) . Arra lennék még kíváncsi hogy pl analízisen kívül van olyan tantárgy amiből kevesebb anyagot adnak le? C1 es Ösd nyelvvizsgám van, társalgási szinten jól tudom használni a nyelvet és jól meg is értem, de pl matekot még soha nem tanultam németül.
2018. márc. 21. 17:35
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát ha nem is adnak le kevesebb anyagot más a számonkérés, és sokszor könnyebbnek tűnik. Lehet, hogy nem könnyebb...

És az analon kívül a prog2 másmilyen felépítésű. És mivel a Prog2 magyaron borzalmas, így az is "könnyebb"...

2018. márc. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én németes vagyok, szóval magát a német képzést elég jól ismerem, cserébe a magyart nyilván kevésbé.

Egyrészt az semmiképp nem pontos, hogy a németes tankörnek 0.7 lett volna az átlaga. A villanyos tankör fel idén itt hagyta az egyetemet/német képzést, így persze marha rossz lett az átlaguk; az infós tanköré 3-4 közötti, ami a BME-n nagyon jó. A tavalyi villanyos németes tankörnek lett a második legjobb az átlaga a villanyos tankörök közül, az infós tankör meg az elmúlt 3 évben a legjobb átlagot produkálta.

Idén egyébként a programozás alapjai 1 nevű tárgyat egy elég rossz előadó tartotta, míg a magyaron egy nagyon jó; cserébe a második félévben fordult a helyzet: a prog2-t tartja egy nagyon rossz tanár magyaron, a németes prog2 meg nagyon jó.

Nekem B2 nyelvvizsgám van (emelt érettségivel szereztem, 73%-os lett), és most jöttem haza Karlsruhéból, semmi bajom nem volt soha a némettel se kint, se itthon. Persze ha valaki éppen hogy csak átmegy a nyelvvizsgán, akkor annak lehetnek nehézségei.


Tárgyakról ennyit tudok írni:

Bevezetés a számításelméletbe 1: ugyanaz mint magyaron, egy nagyon jó tanár tartja; még a ZH-k is megegyeznek

Analízis 1: 1-2 félévben lemegy ugyanaz az anyag, mint magyaron, az előadó jóindulatú, de kissé kiöregedett már. A ZH feladatai eléggé sablonosak évről-évre, szóval jól lehet készülni korábbi évek feladatsoraiból

Digitális technika: ugyanaz mint magyaron, egy fiatal, pörgős, és egész jó előadó tartja, szintén a ZH-k is megegyeznek a magyar képzésen írtakkal

Programozás alapjai 1: idén egy elég rossz előadó tartotta, de ez jövőre ha minden igaz változik, nekem anno nagyon jó volt az előadóm. A legnagyobb gond talán az volt idén, hogy a ZH-k a korábbiaknál jóval nehezebbek voltak, mivel az illető most tartotta először ezt a tárgyat, szerintem szimplán nem tudta belőni a ZHk nehézségét.

Fizika: na itt szívsz egy kicsit ifósként, mivel a villanyos fizikát kell hallgatnod infós létedre. Két tanár tartja, az egyik egy jobb középiskolai tanár stílusában, a másik követhetetlen módon, diákkal


Emellett a közösség nagyon jó, ha van kérdésed, privátban nyugodtan kereshetsz :)

2018. márc. 23. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#8-nak minden szava igaz, üdv egy vén németes :D


Maximum napi egy órával több időd megy el vele, nem a német képzés a nehéz, hanem a BME. Nekem közép nyelvvizsgám volt, amit szó szerint viccből tettem csak le és különösen bajaim nem voltak a némettel. Életem egyik legjobb döntése volt a német képzés, a BME már nem biztos :D

2018. ápr. 10. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!