Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gazdinfósok! Milyen az egyetem...

Gazdinfósok! Milyen az egyetem? (szakváltás)

Figyelt kérdés

Első éves villamosmérnök hallgató vagyok. Nem sikerült valami jól az első félévem és kicsit ki is ábrándultam a szakomból, mert elképesztően alacsony színvonalon tanítanak, a legtöbb tárgyból egyáltalán nem lehet tudni, hogy mik a követelmények, illetve fölöslegesen szívatnak olyan tárgyakkal, amikre az életben nem lesz szükségünk. Ami meg fontos lenne a szakmánkhoz (villamosságtan, elektronika stb.) azokból sajnos tényleg nulla amit át tudnak adni a tanárok. De azon is gondolkodtam már, hogy talán nem is nekem való ez. Kicsit soknak érzem, bár ezzel a legtöbb szaktársam is így van.


Viszont az első félév alatt arra jöttem rá, hogy az informatika érdekel, illetve valamennyire a közgazdaságtan is, ezért gondolkodom rajta, hogy szakot váltanék.


Szóval a kérdésem az lenne, hogy akik gazdaságinformatikára járnak, mi a véleményetek a szakról?

Leginkább az érdekelne, hogy mennyire nehéz, kb. mennyi a magolós része, mennyi az amit érteni kell, jellemzőek-e itt is a nagyon szivatós tárgyak (70-80%os bukási arányok), nálatok is 15-20 zh van egy félévben? Mennyire magyaráznak jól a tanárok, mennyi szabadidőtök van stb.


Azt tudom, hogy a matek kellene oda is, de szerencsére azzal nem volt gondom. Bár azért kíváncsi lennék, hogy mit vesztek belőle, mert matekzseninek sem mondanám magam.(Én most deriválást, integrálás, teljes függvény vizsgálat, határérték stb. tanultam eddig, ami egész jól ment)

Ami inkább aggaszt az a programozás. Sok helyről hallottam, hogy egyetemeken nem nagyon tudnak programozni tanítani, cserébe viszont elég komoly számonkérések vannak belőle.De arról lövésem sincs, hogy gazdaságinfon milyen szinten tanítják a programozást...


Tisztában vagyok vele, hogy tanulni ott is kell, csak abban reménykedem, hogy kicsit könnyebb lenne, mint a villamosmérnöki.


2018. márc. 20. 18:22
 1/1 anonim ***** válasza:

Hova jártál villamosmérnök hallgatóként? (Ha szabad tudni)


A gazdinfó képzés nagyon függ az egyetemtől. Szegeden komolyabb lesz a progos része, BCE-n, BGE-n meg a közgáz része.

2018. márc. 21. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!