Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Évhalasztás gimnáziumban?

Évhalasztás gimnáziumban?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Most vagyok jelenleg a 9. osztályban, elektrotechnika szakon. ( szakgimnázium ) Viszont nekem ez a szak nem tetszik, viszont az informatika iránt már talán 3-4 éve érdeklődök ( alapból nem erre a szakra akartam jönni. ) Most így év végén lenne lehetőségem 1 év halasztással ( újra 9. ) informatikára menni. Erről mi a véleményetek? ( Fontos nagyon, ugyanis mivel ez technikummal együtt 5 év, gondolkoztam azon is, hogy estin, ami 3 éves elvégzem a m. informatikust, viszont belegondolva, ha továbbra is így fogom látni a dolgokat, és informatikus szeretnék lenni, vagy nagyobbat bukok pl. 11-ből 9-be vissza, vagy elvégzem mind a kettőt, de amit szeretnék igazából, az csak 8 év múlva teljesedne be, ami igen sok idő. ) Mi a véleményetek erről? Ti halasztanátok ilyen esetben?
2018. márc. 22. 15:36
 1/1 anonim ***** válasza:

Ez nem évhalasztás, hanem évismétlés. A halasztás az, amikor kihagysz egy évet, te ezt nem teheted meg, ha 16 éves kor alatt vagy, mivel tanköteles vagy, kötelező iskolába járnod. Amiről te írsz, az az évismétlés, hiszen meg kell ismételned a 9. évfolyam elvégzését.


Én azt gondolom, hogy 1 év nem a világ vége, semmit se veszítesz vele, nem leszel hátrányban később, az életben. Ha téged az informatika érdekel, akkor minél hamarabb érdemes elkezdeni foglalkozni vele, mert ebben van nagyon sok lehetőség.

2018. márc. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!