Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért gondolják ilyen sokan...

Miért gondolják ilyen sokan hogy nekik 45-50 pontos központikkal gimnáziumban a helyük?

Figyelt kérdés
Szerintem, aki ebből nem tud megírni legalább 60 pontot, az nem való erősebb iskolába, mert ott csak még több kudarc érné.
2018. jan. 31. 17:40
 1/9 anonim ***** válasza:
51%
vannak olyanok akik ötös tanulók( mint pl én) csak egyszerűen elizgulták és emiatt rossz lett az eredményük. azért készülök gimibe mert még Így sem gondolom , hogy összesÍtve a vitt pontjaim és a központi pontjaim olyan rosszak lennének , magamat sem tartom hülyének és tudom , hogy nem legalja suliba való vagyok.
2018. jan. 31. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%
És te miből gondolod, hogy az, aki egy kicsit gyengébb felvételit írt, annak nem elég a tudása bárhova is?
2018. jan. 31. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Azért egy 50 pont alatti felvételi nem kicsit gyengébb, hanem eléggé rossz eredmény:-D


Általánosban meg nem nagy cucc jó tanulónak lenni, a gimis elvárások köszönőviszonyban sincsenek az általános iskolás lézengéssel.

2018. jan. 31. 17:53
 4/9 anonim ***** válasza:
27%
Nem mindenki akar erős gimibe menni.
2018. jan. 31. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sem lett jó a központim. Pedig mindent megtettem érte de tényleg! Jártam előkészítőre,jártam külön tanárhoz,megoldottam az előző évek feladatlapjait és mégis elizgultam és rossz eredményt értem el.Sajnos! De ettől még nem vagyok kevesebb ember mint a többiek! és igen én is szeretnék egy nem a legalja iskolába bekerülni hanem egy gimibe, már csak azért is mert nincs elképzelésem mi szeretnék lenni! Ez az intézmény pont erre való, hogy még 4 évig legyen lehetőségem arra hogy kialakuljon bennem mi érdekel? Merre lenne jó orientálódni? Persze nem a versenyistálló baromi erős gimikbe vágyakozunk mi sem akik "ilyen rosszul "teljesítettünk azon az egy vizsgán,de normális emberek közé és nem gyűjtő iskolákba valók vagyunk 4,5-4,7 tanulmányi átlaggal .Ezért próbálkozunk,ezért teperünk igen!Szerintem nekem meg ez a véleményem!
2018. jan. 31. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem ne menj gimkbe attól, hogy nem tudod, hogy mit akarsz. Főleg ha nem vagy olyan jó tanuló (ha általánosban felkészítő kell már az elég necces). Egy jó szakgimibe menj ami érdekel is és ha ott jól tanulsz és később mást csinálnál onnan is tudsz tovább tanulni, de még 4 évet elcseszni, hogy utána ugyanúgy ott állj felnőt fejjel talasztalat, kilátás és végzettség nélkül az nem tul szerencsés. Aki meg azt irja, hogy nem akar erős gimkbe menni attól meg csak azt kérdezem, hogy annak meg mi az értelme? El lébecolsz 4 évet az életedből és akkor hová jutsz? Persze azt csinál ,indenki amit akar, de fel kellene tudni dolgozni, hogy nem mindenkinek muszáj gimibe menni
2018. jan. 31. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
50%
Tudod az a gond hogy nem igen vannak "jó szakgimik". Az átlagos szakgimikben nagyon le van butítva az oktatás.Ezért szeretnének sokan inkább gimibe menni és abból is még inkább a gyengét választják mint egy szakgimit. Szakmát az sem ad mert ugyanúgy OKJ-nod kell utána mintha egy gyenge gimiből kijöve tennéd.Akkor meg ugyanott vagy nem? csak szakgimiben még olyan szakmai tárgyakat is tanulsz amelyek esetleg egyáltalán nem érdekelnek. Nehéz eset ez nem könnyű a döntés hidd el.
2018. jan. 31. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy nem könnyű én tavaly végeztem gimiben, most egyetemen vagyok. Több osztálytársam is volt akik aztmondták mikor végeztünk, hogy jobb lett volna ha nem gimibe jönnek mert csak elcseszték az időt, most se tudják pontosan mkt akarnak, de rendes munkát sem találnak, pedig ez egy erősebb gimnázium. Az általános sulis osztálytársaim akik gyengébb gimibe mentek azok vagy otthagyták mert nem volt értelme, vagy miután elvégezték elmentek okj-re sőt olyan is van aki most gyárban szalag mellett dolgozik.


Az a baj, hogy sokan úgy gondolják, hogy muszáj gimibe menni mert a többi milyen már, meg nem értékes, nem fog pénzt keresni stb. Egy jó szakmával jobban meg lehet élni minthogy gimi után is a csodára vár az ember, sokan elmennek még ezután még 3 évet elcsesznek valami alibi egyetemen "mert oda kevés pont is elég" és ugyanott vannak mint 14 évesen. Érdemes jól átgondolni, nem egyszerű fel kell dolgozni, hogy nem mindenkinek való.

2018. jan. 31. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

És miért gondolják, olyan sokan, hogy egy adott teljesítmény ami csak az akkori állapotot mutatja és nem szabadna belőle messzemenő következtetéseket levonni jogot formál arra bárkinek is hogy beskatulyázzon embereket és a tudásukat lebecsmérelje?


Ki vagy te Nostradamus?


Lehet aki most gyenge felvételit ír egy nap summa cum laude diplomával végez az orvosin!


Nem mindig azoké a jövő akik max pontos felvételiket írnak.....és ez saját tapasztalat!!!!!

2018. febr. 1. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!