Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Továbbtanulás előtt állunk....

Továbbtanulás előtt állunk. Fiam átlaga 4.6. Nagy kérdés bennem, ha szakgimnáziumba adom info szakra, onnan hogy tud tovább menni egyetemre? Gimnázium attól félek erős lesz neki, elég stresszes. Tanácstalan vagyok. Egy mérnöki diploma csak jó lenne.

Figyelt kérdés
Alapvetően elég nehezen tanul, azaz neki sokat kell tanulnia ahhoz hogy ilyen átlagot hozzon. Minden tantárgyból egyforma, semmiből sem kiemelkedő. Gimnázium attól félek erős lesz neki, elég stresszes. Tanácstalan vagyok.
2018. márc. 23. 18:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
98%

"Gimnázium attól félek erős lesz neki"

"Egy mérnöki diploma csak jó lenne"


Most vagy nagyon nem gondoltad át ezt a kérdést, vagy hülyítesz minket.

2018. márc. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
98%

Ha csak nem az ország pár top szakgimnáziumába iratnád, akkor most felejtsd el.

A szakgimnáziumban adott képzés anyagát egyetemen nagyon max 1-2 hónap alatt adják le, szóval kb semmi pluszt nem ad.

Sőt, ha pl a gyereked eldönti, hogy ő nem mérnök, hanem mondjuk orvos, akkor a kötelező szakmai érettségi mellett még 2 tárgyból kéne érettségiznie.

2020tól pedig már az egyetemre való bejutáshoz is kell egy középfokú nyelvvizsga, és a szakgimnáziumok nem arról híresek, hogy jó lenne a nyelvoktatás, illetve kevesebb is az óraszám, mint gimnáziumban és csak 1 nyelvet tanulnak 2 helyett.


Szóval szerintem irasd be gimibe, tanuljon az érdeklődésének megfelelő tagozaton, majd egyetem.

Ha pedig nem bírja a gimnázium tempóját, akkor az egyetemen is ki fog esni egy jobb szakon.

2018. márc. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
14%

A legfontosabb infó lemaradt: a gyerek mit szeretne tanulni?

A szakgimnázium azért jó, mert utána csak egy év a technikusi, így ha nem akar egyetemre menni, akkor is van egy piacképes szakma a kezében. Ráadásul, ha szakmán belül megy tovább, plusz pont is jár érte.

Ha infó területen megy egyetemre, akkor meg előnyben is lesz azokhoz képest, mint akik sima gimit végeztek.

A gimnázium azoknak jó, akik nem tudják, mit akarnak utána, vagy a továbbtanuláshoz speciális tagozat előny.

2018. márc. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
79%
Ha infóval menne tovább egyetemre, akkor nem előnyben lesz, hanem hatalmas hátrányban a gimnazistákkal szemben, akik mind több matekot tanultak.
2018. márc. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
37%
#4: ez nem feltétlenül igaz. A lányom szakgimit végzett, és nagyon kemény volt a matekjuk, a humán tárgyak voltak lazábbak. És emelett komoly szintén nyomták a programozást, és a hálózatépítést. Most Cad-Cam informatikusnak tanul, ha ebben az irányban akarna továbbmenni, az első év az egyetemen sima ügy lenne neki.
2018. márc. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
36%
Nem, a lányodnak NEHÉZ volt a matek, nem kemény. Ha azzal hülyíted, hogy ezután könnyű lenne neki az egyetem, akkor nagy pofonoknak néz elébe. Nem tudom, láttál-e már egyetemi mintatanterveket (illetve dehogy nem tudom, nem láttál), a szakközepes infónak kb köze nincs hozzá, a gimnáziumi emelt matek viszont készségszinten szükséges.
2018. márc. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
30%

#6: rosszul tudod. Perpill én is egyetemre járok levelezőn, tisztában vagyok az egyetemi matek követelményekkel. És nem a lányomnak volt nehéz, hanem alapból kemény volt! Utolsó évben deriváltak, meg vették az integrálás alapjait is. Igaz, a terület-, térfogatszámításig nem jutottak el, de addig szerintem a sima gimiben sem...

Viszont a szakmai tárgyakkal nem küzdene annyira, mint egy sima gimis.

Vagy a sima gimikben magasabb szinten tanítják a Cisco-t, és a programnyelveket is?

2018. márc. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
78%

Nem szeretem a szülők szemében mondani, hogy egy szakgimivel mennyire eltudják rontani a gyerek jövőbeli lehetőségeit, de ahogy írták.

A szakgimik 98%-a semmit sem ér. Amit pluszban tanulnak azt simán elvesztik olyan alap dolgoknál, mint maga a matek, nyelvek, stb.

Illetve az egyetemen, amit pluszban tudnak azt kb. 1-2 hónap alatt lezavarják.


Ha mérnöki diplomát akar a gyermek, akkor menjen egy matek-fizikás erős gimibe.

Nem baj ha szenvedni fog, meglesz a hatása.

2018. márc. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
79%

Most vagy hazudsz, vagy nagyon hamar ki fogsz bukni, vagy ne járj többet oda, mert kamu az iskola. Vagy nem infós szakra jársz, csak neked is van olyan tantárgyad, amiben van matek, aztán azt hiszed, akkor már mindent láttál. A lányod matekja nem volt alapból kemény. Dehogynem jutnak el eddig sima gimiben, része az emelt tantervnek. Sokkal tovább jutnak, mert pl végigveszik az emelt tantervet. (És akkor arról még nem is beszéltünk, hogy ez egy jól felépített készségfejlesztő program részeként épül be valakinek a tudásába, vagy közlik vele, hogy így kell polinomot deriválni, oszt' begyakoroltatják.)

Programozó szakokra programnyelveket ismerni pont nem kell. Az az a része, ami annyira debil, hogy nem maszatolnak vele az egyetemen. Ha tényleg egyetemre járnál, akkor tudnád, hogy csak mutatóba tanulsz konkrét nyelvet, hogy olyat is láss, amúgy a hátterét tanulod, amit MINDEN programnyelven tudsz majd használni.

2018. márc. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
18%

Igazad van, nem infó szakra járok, hanem gépészmérnökire. Hidd el, ott se puding a matek!

Viszont van a suliban mérnökinformatikus szak, és szoktam beszélgetni a srácokkal. Az analízissel kb egyforma arányban boldogulnak/vagy nem. Azonban a szakmai tárgyakkal erőteljesen vért izzadnak azok, akik sima gimit végeztek, míg azok, akik szakközépből jöttek (anno úgy hívták), simán veszik az akadályokat.

2018. márc. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!