Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehet egy (szak) gimnázium...

Lehet egy (szak) gimnázium ötödévét és egy egyetem első évét egyszerre végezni?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy zeneművészeti szakgimnáziumban (konziban) tanulok.

Jövőre 12. osztályos leszek, és természetesen minden álmom, hogy a hangszeremmel menjek tovább egyetemre, azonban a tanárom még érettségi után is szeretne velem foglalkozni egy évet.

Ez így mind szép és jó, de beláttam, hogy a zenei, és az összes többi művészi pálya egy óriási nagy lutri, mert nem lesz mindenkiből híres előadóművész, egy tanári fizetés pedig nem feltétlen fedezi azt a mindennapos munkát, amit belefektettem ebbe a dologba.

Így gondolkodtam azon, hogy elkezdhetnék még a zenei előtt egy más jellegű alapszakot levelezőn.

Leginkább a kommunikáció és média érdekelne.

Nem mellesleg szerintem nagyon jó kiegészítés lenne a zene mellé, mert így megtanulom jobban eladni magam, és ezt nem kell helyettem megtennie valakinek több százezres összegekért.

De a kérdésem az, hogy lehet egyszerre 13. osztályt és egyetemet végezni?

Ha elsőre felvesznek a zenei szakra, az előbbit nappali, lehetőleg támogatott formában végezném, míg a másikat levelezőn.



2018. márc. 27. 06:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem konkrét a kérdés.

Ha ténylegesen öt éves a gimnázium, magyar az ötödik év végén teszel érettségit, akkor nem lehetsz egyetemista közben.

Ha az a +1 év csak valamilyen ráépülés szóval érettségi után van, akkor lehet felvételizni.

2018. márc. 27. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
4%
Felesleges strapálni magad, komédiásként se fogsz hamarabb elhelyezkedni mint zeneművészként.
2018. márc. 27. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
1#: Nem, jövőre még csak 12-és leszek. Én az az utáni évemről beszélek. A 13. év fakultatív, így abban az évben csak szakmai tárgyaink vannak, közismeret már nincs.
2018. márc. 27. 08:53
 4/4 anonim ***** válasza:
Az mindegy, milyen tárgyaid lesznek. Az számít, hogy meglesz-e már az érettségid.
2018. márc. 27. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!