Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az emelt informatika érettségi...

Az emelt informatika érettségi szóbeli része miből áll?

Figyelt kérdés

Emelt infora jelentkeztem, de a szóbeli részéről semmit sem tudok.


Hogy megy le a vizsga? Hasonló az emelt matekhoz, hogy valamilyen feladatot megkell oldani majd beszélni valamiről? Vagy csak van egy téma és arról kell 10 percet beszélni?


Milyen témák vannak idén?

Mennyire részletesen kell kidolgozni a tételeket?


Bármilyen információ jól jön a szóbeli részével kapcsolatban



2018. febr. 9. 19:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Egy tételt húzol, és arról kell beszélned 10 percen keresztül. A tételek nincsenek megadva előre, mint a középszintű érettségin, hanem csak témakörök vannak megadva központilag, habár elégé kivannak részletezve, hogy mik vannak bennük, úgyhogy lehet azért rá készülni. (habár én pl egyáltalán nem készültem rá, és mégis megkaptam a max pontot, de én infós szakközépből jöttem, és egy kereskedelmi iskolában kellett szóbeliznem, szóval eltudtam hitetni, hogy értek a témához, holott egyáltalán nem tudtam túl sokat)

Az idei témák: [link]

2018. febr. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
#1, Ki kell ábrándítsalak, a kereskedelmi iskola csak a helyszín volt. Mindenhol informatikatanárok ülnek, nem kereskedősegédek, és teljesen mellékes, hogy hol van a vizsga.
2018. febr. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
89%
Természetesen, a bizottság legalább egy vagy két tagja informatika tanár volt, de azért nem mindegy, hogy excelt, meg world használatot tanít a hét minden napján leendő eladóknak és kereskedőknek, vagy programozást, adatbáziskezelést leendő informatikusoknak. Volt pár rész, ahol programozás irányába tereltem a témát, mert nem tudtam már arról beszélni, amiről kellet volna, és ha isten igazán értették volna, hogy mit mondok, akkor tudták volna, hogy csak rizsázok, és nem valószínű, hogy max pontot adnak.
2018. febr. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
50%
A bizottság mindhárom tagja informatikatanár volt, és fogalmad sincs, hol, kinek, mit tanítanak, mert három különböző iskolából jöttek, és valószínűleg egyik sem ott tanított (ritkán előfordul, hogy egy igen). Ahogy mondom, az csak a helyszín.
2018. febr. 10. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!