Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Külföldiként mehetek OKJ szakra?

Külföldiként mehetek OKJ szakra?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szlovákiában lakom és jövőre szeretnék egy OKJ szakra menni.

Azt még nem tudom, hogy pontosan milyen szakra, de mindenképp OKJ-re mennék.


Viszont mivel külföldi vagyok (szlovákiai magyar) nem tudom pontosan hogy is müködik a beiratkozás.

De pontosabban arra lennék kívánvsi hogy mehetek e OKJre külföldiként?


Köszönöm a válaszokat!


2018. márc. 27. 09:39
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem igen, mert az első mindig ingyenes, de szoktak lenni még okjs tanfolyamok, amik nem veszik figyelembe, hogy van már egy szakmád, ha figyeled, lehet több is! Nekem is 3 van!
2018. márc. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Elméletben jöhetsz csak kell tartózkodási vagy letelepedési engedély, bár ez nem 100%. Viszont arra külön felhívnám a figyelmed, hogy nagyon nézz utána az adott iskolának és szaknak, mindenféle képen érdeklőd meg az ott végzett diákoktól hogy milyen ott a képzés. Rengeteg OKJ képzés minősíthetetlenül rossz, nincsenek megfelelően képzett tanárok, a tananyag elavult, nincs megfelelő géppark stb. OKJ központokat nagy ívben kerüld, tehát ahol a szakácstól kezdve a szoftverfejlesztőig mindent oktatnak. Inkább szakközépiskolákat/szakgimnáziumokat nézegess, bár ez utóbbi sem garancia semmire. A lényeg, hogy ne várj csodát a hazai képzésektől.
2018. márc. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!