Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Otthagytam az egyetemi mesterk...

Otthagytam az egyetemi mesterképzést OKJ miatt?

Figyelt kérdés

Van már egy alapszakos diplomám földrajz Bsc-n, jelenleg geográfus Msc-n tanulok, terület-és településfejlesztő szakirányon. Az első félévem jól sikerült, de rájöttem, hogy ez a szak nem nekem való, egyszerűen semmi örömöm nem lelem ebben, csak stresszelek folyamatosan az iskolai dolgok miatt.Jövő tavasszal kész diplomamunkát kellene leadnom, de semmi olyan téma nincs a szakmán belül, ami érdekelne. Csak muszájból csinálom meg az elvárások miatt.


Gyerekkoromban cukrász vagy szakács akartam lenni, imádok sütni-főzni, szívvel-lélekkel csinálnám bármelyik szakmát (bár inkább a szakács szakma felé húzok).


Érdemes lenne hagyni az egyetemet, és belevágni az egyik szakma kitanulásába?



2018. márc. 31. 17:19
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

Nos, én azt gondolom, hogy lelkes szakácsként v. cukrászként sokkal könnyebben fogsz munkát kapni, mint motiválatlan geográfusként.


De azt neked kell mérlegelned, hogy nem-e fogod megbánni, ha félbehagyod, hiszen utána is végezhetsz még OKJ-t.

2018. márc. 31. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%
Én nem vagyok híve az időpocsékolásnak. Lépni kell, ha lépni kell. Bármikor visszamehetsz befejezni, ha meggondolod magad. De ha most lelkesen tudnál főzni, tedd azt! Élvezd az életed!
2018. márc. 31. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben befejezném a Msc-t, mert alig van valami hátra belöle, és akkor legalább van egy biztos végzettséged.


Közben - pl. nyári szünetben - elmennék egy cukrászüzembe illetve egy étterembe praktikumra, hogy megtapasztald, milyen is a valóságban ez a szakma. Ugyanis az, hogy szeretsz sütni-fözni, édeskevés ehhez, és a legtöbbször kiderül, hogy egyáltalán nem olyan, ahogy elképzelted.

2018. márc. 31. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm! 2019 őszén ha sikerül a diploma, ha nem, elkezdeném az egyiket, előtte még tájékozódom, esetleg utolsó félévben amikor már csak a diplomamunka és államvizsga van hátra, vállalnék kisegítői munkát, hogy belelássak a folyamatokba.


Tudom, hogy ez nem annyiról szól, hogy ohh finom sütiket meg kajákat készítgetünk, hanem nehéz és pörgős meló, viszont úgy érzem, hogy egyrészt hasznosabb is lenne (akár külföldi munkavállalás szempontjából), másrészt érdekel is, kihívást, motivációt látok ezekben a szakmákban.

2018. márc. 31. 17:56
 5/9 anonim ***** válasza:
72%

Szakmával jobban keresnél, mint földrajz diplomával, de viszont az fizikai munka, egész nap talpon kell lenned és nincs pihenés...


Én a helyedben befejezném az Msc-t és azután munka mellett mennék okj-ra.

2018. márc. 31. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Dolgoztál (vagy láttál már) konyhán szakácsot? Brutál fizikai munka. 12+óra talpon, este, éjszaka, hétvégén, ünnepnapokon. Mennyit dolgoztál eddig fizikai munkát? Mennyit gyalogoltál már életedben a legtovább? Mert ezt sem veszik figyelembe, hogy egy szakács végig áll, piciket lépked és nem ül (forgalmas, sikeres éttetemben semmiképp). A gáztűzhelyek között van vagy 40+fok, és páruzamosan nyomni kell az ételeket órákon át. Az álom a feher sapka, díszes kaja, mosolygó vendég. A valóság a víz és vérhólyag, a vénatágulat, derékfájás és kilátástalanság.
2018. márc. 31. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A #6. válaszolóval egyet értek!
2018. márc. 31. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én is hagytam félbe egy bizonyos képzést, mert szintén csak stressz és csalódások sora ért, kitanultam egy hiányszakmát az idő alatt inkább, aztán most lesz lehetőségem folytatni azt amit nem tudtam.
2018. márc. 31. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Egy jó tanács : szerintem kétszer gondold át, mielőtt döntesz! Én is kitanultam, lelkes voltam, de amikor munkába álltam rádöbbentem milyen is valójában; rövid idő után otthagytam! Sajnos rájöttem, hogy tényleg nem olyan, mint amilyennek elképzeli az ember. Azóta hobbiként csinálom...Ajánlom inkább a turizmust.
2018. nov. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!