Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A budapesti Corvinus Egyetemre...

A budapesti Corvinus Egyetemre milyen érettségig kellenek, illetve melyek azok, amik jól jönnek, hasznosak?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 1. 23:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Melyik szak? Mert pl gazdinfóra infó érettségi is kell, AK-ra emelt matek, szakonként eltér. Felvi-n meg tudod nézni.


Matekból+nyelv fakultációra érdemes járni, ha nem is feltétlen emeltezel belőlük, mert ennek a kettőnek veszed a legnagyobb hasznát aztán.

2018. ápr. 1. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én jelenleg hajtok a Corvinusra, idén érettségizek. Egy 75% fölötti emelt töri, és 90% fölötti matek és magyar a cél (már van egy 95%os németem, illetve etika a választott, de ettől tartok a legkevésbé plusz két nyelvvizsga). Államira szeretnék menni, szerintem ezek nélkül nincs esély a bejutásra.

Az emelt matek, illetve a közép /emelt közép közgáz érettségi is mindenképpen jól jön, vagy más szakmai tantárgy, de egy emelt nyelv és felsőfokú nyelvvizsga egy másik nyelvből is nagy előny lehet, a lényeg, hogy minél jobban sikerüljenek.

Ha van lehetőséged, tanulj emelt matekos anyagot, úgy hallottam elég jól jön, én faktra járok.

2018. ápr. 1. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ezek leginkább a gtk ra érvényesek.

2.válaszoló

2018. ápr. 1. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!