Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hol kezdje egy számítógépekhez...

Hol kezdje egy számítógépekhez annyira nem értő (de 60%-os lett a középszintű érettségim infóból), ha szoftverfejlesztéssel/programozással akarok foglalkozni?

Figyelt kérdés
Hiába nem értek a számítógépekhez,de meg akarom és megfogom tanulni a programozást, viszont nem tudom hol kellene kezdenem. Milyen tanfolyamokat ajánlanátok vagy oldalakat, ahol ezzel tudnék ismerkedni?

2018. ápr. 5. 11:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha államilag elismert tanúsítványt szeretnél, választhatod az akár néhány hónap alatt elvégezhető szotftverfejlsztő szakképzést. A tanfolyam megkezdéséhez csak érettségi bizonyítvány kell. Ha magasabb szinten szeretnél tanulni, válaszd a programtervező informatikus felsőfokú szakképzést, vagy az azonos nevű egyetemi alapszakot!
2018. ápr. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!

8 éve nem tanultam infót, ezért nagy szükségem lenne az alapok újbóli elsajátítására. :S

2018. ápr. 5. 13:28
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem több ismerősöm az A&K Akadémián tanult. Nagyon szeretik. Egyéni tanmenettel azt kérhetsz, amire szükséged van. Állásba is juttatnak. Egy kérdést megér!
2018. ápr. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Mit értesz az alapok alatt? Mert, ha egy számítógép kezelése, böngészés, stb is problémát jelent, akkor nem valószínű, hogy ez a neked való szakma.
2018. ápr. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
93%

Az infó érettségi az a titkárnői zsebpapír...


A programozásnak ehhez köze sincs.

Amúgy meg neten nézelődj. Ez nem olyan mint a fizika hogy kb 10 videó van egy témáról és kész...

2018. ápr. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem jelent problémát a szg kezelése, böngészése, bár pl. windowst telepíteni vagy gépet újrarakni, szg-et összeszerelni nem tudok,de van bennem annyi lelkesedés, hogy megtanuljam.

A programozáshoz van ilyenre szükség? (Nekem ezek a dolgok annyira alapnak tűnnek és mivel alapos vagyok, nem akarok puff egyből szoftverfejlesztést tanulni ezek nélkül.)

Tudnátok ajánlani OKJ-s tanfolyamot,ami jó kezdés lehet a szoftverfejlesztéshez vezető úthoz?

2018. ápr. 7. 10:31
 7/7 anonim ***** válasza:
Egy programozónak nem kell gépet szétszedni. Az utasszállító vezetője sem tud szerelni, ahogy a Forma1-es autót se a pilóta szereli. Ha érdekel, jó, de ez nem kell a sikerhez közvetlenül. Okj nincs jó programozásból. Nem elég gyakorlatias, ha akkreditált. Az akkreditáció hosszú folyamat, és le kell írni hozzá pontról pontra a tanmenetet. Ehhez ez túl dinamikusan változó terület. Mire egy egy éves akkreditációs folyamat végigmenne, millió dolog változik. Gyakorlatorientált képzést válassz, azzal éred a legtöbbet, nem a papírral. Ha valamilyen papírban gondolkozol, akkor az Oracle professional vizsgája még mindig jobb, mint egy OKJ.
2018. ápr. 8. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!