Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyha feltaláló akarok lenni...

Hogyha feltaláló akarok lenni akkor pontosan ahhoz milyen diploma kell? Vagy mik a feltételek hogy feltaláló legyek?

Figyelt kérdés

#feltaláló;diploma
2018. márc. 10. 19:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyen feltétele nincs, nem létezik ilyen foglalkozás/munkakör/végzettség. Akkor leszel feltaláló, ha feltalálsz valamit.
2018. márc. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

De például ahhoz mérnöknek kell lennem hogy feltaláljak egy olyan eszközt/gépet ami sós vízből édes vizet csinál?

Szóval én a végzettségre vagyok kíváncsi hogy ehhez milyen irányba kell hogy tanuljak.

2018. márc. 10. 19:48
 3/8 anonim ***** válasza:
64%

5 éves gyerek fogalmaz így. Ez olyan általános, mint a "híres akarok lenni".


Gépet, folyamatot, gyógyszert, fogalmat/bizonyítást, szoftvert, hardvert, biosz, kémia, fizika, űrkutatás... most komolyan. Mi a frászról beszélsz?

2018. márc. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
13%
A kérdést olvasd el újra és szerintem rájössz magad is, hogy nem valószínű hogy feltaláló leszel mert ilyet 5. osztály felett nem kérdez senki.
2018. márc. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Talán az is segítene hogyha az utolsó 2 válaszoló nem egy retardált állat lenne és a témához illő választ adna.

Én megértem hogy rosszul fogalmazok de nem hiszem el hogy olyan rohadt nehéz lenne megérteni az előző hozzászólásomat és hogyha nem tudsz válaszolni egy kérdéshez inkább ne írj oda semmit...

2018. márc. 10. 20:56
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy mit szeretnél feltalálni. Ha egy új gyógyszert, akkor gyógyszerészetre menj, ha új gépeket, akkor gépészmérnökire, ha mondjuk új programokat, amik megkönnyítik az életünket, akkor programtervező informatikusnak. Nincs olyan, hogy feltaláló szak, az egyetemen a választott szakodban mélyülj el minél jobban, jelentkezz MSc után Phd-ra, ahol már tényleges kutatómunkát végezhetsz, ami akár valaminek a feltalálása is lehet, de ezt látni fogod, hogy nem mindig egyszerű és néha csak a véletlen miatt találnak fel valami hasznosat. Igazuk van abban az előző válaszolóknak, hogy specializálódnod kell valamire, amiben te lehetsz akár a legjobb, ehhez ismerned kell magad, hogy mi érdekel. A példádhoz szólva a sós vízből édes vízet csináláshoz szerintem a vegyész/vegyészmérnöki áll a legközelebb.
2018. márc. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
79%
És én vagyok a retardált... az igen!
2018. márc. 11. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A feltaláláshoz neked kell olyannak lenned, aki fel tud találni dolgokat. Az, hogy milyen iskolát végzel, egy másik kérdés. Ha pl fel akarsz találni egy akkumulátozrt, ami jobb, az eddigieknél, nem árt, ha mérnöki, vagy épp kémia irányban tanulsz, ami segíti ezt, de kifejezetten szak, hogy feltaláló nincs. PÉNZ kell hozzá, NAGYON SOK PÉNZ. Sajnos.


Egy férfi mesélte, hogy feltalált egy autómotort, csak helyileg sokkal kisebb helyen is elfért. A szabadalom megvásárlása 30 MILLIÓ forint lett volna, egyetlen egy darabra. A feltaláló azért is talál fel, hogy a nyereséget is megláthassa belőle, van egy ilyen oldala is. De Magyarországon ez sem úgy megy, mint máshogy.

2020. júl. 7. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!