Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jövőre érettségizek, de nem...

Jövőre érettségizek, de nem tudom, hogy merre menjek tovább. Van 2 tervem, melyikkel lenne könnyebb elhelyezkednem, illetve ezek közül melyik egyetemen van jó oktatás?

Figyelt kérdés
A politológia és a gyógytornász között vacilálok. Szeretek mozogni, mindig is gyúrónak vagy vmi hasonlónak mennél el már kicsi korom óta, tehát, hogy a sport közelében legyek, emellett érdekel a töri is. Nagyon jó tanárom van, szeretem is, főlrg a 20.századi történelmet, leginkább az egyetemi részét, a magyar történelem kb. A 19. Század óta megy nehezebben (vagyis attól a kortól való megtanulása). A politika is érdekel, abbn is szívesen elhelyezkednék. Állítólag büfészaknak mondják, a gyógytornász valamivel könnyebben el tudna helyezkedni, csak nem itthon. Egy ismerősöm elvégezte pár éve, külföldön dolgozik egy hotelben, de nem a szakmájában. Míg egy emelt törit könnyebben, és szívesebben tanulom, addig a biosszal van egy kis problémám, de az a baj, hogy itt a tanár se nagyon tanít, nem úgy mint a töri tanár. Tudom, hogy ennyiből nem tudjátok megmondani, meg így ismeretlenül, hogy milyen szak lenne nekem jó, csak a véleményetekre lennék kíváncsi, hogy mibe kéne nagyobb hangsúlyt fektetnem, mik a pro és kontra a két szak felé.

2018. ápr. 6. 14:17
 1/2 anonim ***** válasza:
79%

Egyértelműen a gyógytornász.

És miután a diploma után szereztél némi gyakorlatot (azt hiszem, 3 év munkaviszony kell), úgy önállósulhatsz, ahogy akarsz, ami hihetetlenül nagy előny! Az órabér (magánpraxisban) meg egyre magasabb!

2018. ápr. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 mi a fene ***** válasza:
100%
Azért ne menj töri tanárnak, mert jó a tanárod, csak szeresd és tiszteld.Tanitani felsőben, és főleg törit nagyon nehéz.Ha emberekkel és főleg betegekkel szeretsz foglalkozni, akkor menj gytnásznak, és maszekolni is szélesebb skálán lehet, és fejlődni is, de sokszor leirtam már.
2018. ápr. 7. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!