Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen az oktatás és diákélet...

Milyen az oktatás és diákélet az alábbi középiskolákban? (Sopron)

Figyelt kérdés

Széchenyi István Gimnázium

Berzsenyi Dániel Evangélikus Gimnázium

Eötvös József Gimnázium

Handler Nándor Szakképző Iskola


Inkább a humán tárgyak érdekelnek, illetve a sport, de nem szeretnék edző vagy testnevelés tanár lenni. Hobbi szinten érdekel a művészet is, és azt mondják az ismerőseim hogy érdemes lenne vele foglalkoznom. Idegen nyelvek könnyen mennek, eddig németet tanultam, de az angol is megy. Nem vagyok hívő, viszont nem vetem meg a vallást. A tanári karok és a diákközösségek is érdekelnek hogy milyenek.

Ha valaki csak az egyikről tud véleményt írni, azt is megköszönném :)



#oktatás #tanár #diák #soproni középiskolák
2018. ápr. 3. 08:43
 1/3 anonim ***** válasza:

A Berzsenyi szintje egyre süllyed vélményem szerint... Oktatás ügyileg. Én oda jártam. Lehúztam 8 évet. :D A tanárok között van sok jó, de rengeteget kirúgtak azok közül aki értelmesebb volt. Ha a vallásossága zavar, akkor se izgulj, mert nem erőltetik rád. Én sem vagyok hívő, nem volt rossz néha karácsonykor, húsvétkor 1-1 órát ellógni istentisztelet miatt. Nyelvoktatásban szerintem remek. Én felsőfokú angol nyelvvizsgával végeztem, különórák nélkül. A diákokat én szerettem, elég jó osztályom volt. De lehet csak szerencse kérdése. Nagyobb volumenű diákélet, mint mondjuk egy egyetemen biztosan nincs. Nem tudom mire gondolsz. :D


Széchenyiben király tanárok vannak, oktatási szempontból azt mondom az éri meg. Legalábbis én így láttam. Pár innen kirúgott jó tanár oda ment át.


Én kb ennyit tudok mondani.


Handlerról még esetleg, hogy oda menj, ha nem akarsz továbbtanulni. Érettségivel semmire se mész, de érettségivel és szakmával már vagy valahol. Művészettel kapcsolatos dolgokkal is tudsz ott foglalkozni.

2018. ápr. 5. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Rendben,köszönöm hogy válaszoltál! Ment a zöld kéz :)

Azért várom mások válaszát is.

2018. ápr. 5. 15:04
 3/3 anonim válasza:

Szia! Jelenleg is Berzsenyis diák vagyok.. hát be kell vallanom nem a legjobb iskola. Ha sikerül kifogni egy értelmes tanárt akkor nem nehéz de nekünk olyan biológia tanár jutott akitől ki tudnék ugorni az ablakon..és a nyelvtanárok között is akad ilyen

A vallást viszont tényleg nem erőltetik rád.

A Széchenyiről csak annyit tudok hogy nagyon erős a matek.

Ismerősöm szerint az Eötvösbe a szakmunkás (bocsánat nem tudom a pontos kifejezést) sokkal nehezebb mint maga a gimnázium.

Bocsánat az ilyen jellegtelen válaszért:)

2018. ápr. 8. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!