Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha abbahagyom a gimit lehet...

Ha abbahagyom a gimit lehet még jövőm?

Figyelt kérdés
Elegem van az egészből, azt most hagyjuk hogy miért. A lényeg hogy abbahagynám a sulit, de nem akarom csövesként végezni. Ha elvégzek valamilyen tanfolyamot (körmös, sminkes) akkor lehet még jó életem (anyagi biztonság, család)? Vagy külföldi tanulás? Azt se tudom kimehetek-e egyedül. Ezt a tanévet még befejezném. Nyáron töltöm a 18-at. Vagy várjak hátha kicsit lecsillapodok és bírjam ki?
2018. ápr. 6. 14:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó mondatodra szavazok.
2018. ápr. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
88%

Ha ezt az évet még befejezed, hány lesz még hátra? Gondolom, csak egy. Menj át inkább másik suliba, ha a mostaniból annyira eleged van, és csináld meg ott azt az egy évet.


Egyébként meg igen, akkor is lehet még jövőd, ha abbahagyod, de miért hagynád abba, ha nem buktál meg a tantárgyak feléből? És miért ne folytathatnád később, ha ki is hagysz egy-két évet? Ha abba is hagyod, ne úgy fogd fel, hogy örökre abbahagytad. Estin is befejezheted.

2018. ápr. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is inkább az iskolaváltást javaslom.

Még csak 17 éves vagy - honnan tudod, hogy változik a világ a következő 50 évben, és hányszor lesz hátrányod abból, hogy nem tudod előhúzni a fiókból azt a bizonyos papírt?

Persze, felnőttképzésben is be lehet fejezni, de munka és család mellett, annyival kevesebb óraszámban már sokkal nehezebb.

2018. ápr. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%
Szerintem próbáld meg elvégezni, felettem már adtak néhány jó tanácsot. Tudtommal érettségi szükséges a körmös/kozmetikus/sminkes szakma elvégzéséhez.
2018. ápr. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!