Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 30 évesen késő/ciki újra...

30 évesen késő/ciki újra érettségizni 1-2 tantárgyból?

Figyelt kérdés
Jövőre szeretnék újra érettségizni magyarból vagy emelten vagy közép szinten, hogy felvegyenek egyetemre, viszont kicsit cikinek és későnek tartom, hogy 30 évesen kezdjek neki az újraérettségizésnek és majd 31 évesen az egyetemnek, nappali szakon. Ez nem késő és ciki? :S

2018. ápr. 7. 10:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
43%
Nem ciki újraérettségizni. Az egyetem viszont kicsit fura hogy nappalira akarsz menni. Általában levelezőn csinálják, mert a nappali mellett keveset lehet dolgozni, de ha anyagilag meg tudod oldani csináld.
2018. ápr. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
12%
25 éves korig tanulhatsz nappali képzésen, utána csak levelezőn. De egyáltalán nem ciki én is most érettségizem újra. Nagyon sok ember van aki csak 30-40 évesen megy továbbtanulni.
2018. ápr. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
90%

Utolsó te eléggé el vagy tévedve:D Kevés ember lesz 25 éves kora előtt orvos akkor velük mi van?:D


Az igaz hogy bizonyos képzéseknek 25 év a korhatár nappalin, de egyetemen korlátlan:D

2018. ápr. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
88%

2-es, kevered az OKJ-vel.

Nem, nem ciki - és nem, az egyetemen sem lesz az

(egy 30+-os nappalis - és nem vagyok egyedül az évfolyamban; az érettségi írásakor sem voltam egyedül ezzel)

2018. ápr. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ mindenkinek!

Azt még tudni kell, hogy első diplomám lenne és eddig kétkezi munkával kerestem a kenyerem, de változtatni akarok.

2018. ápr. 7. 12:15
 6/17 anonim ***** válasza:
95%

A felsőoktatásban nincs olyan, hogy túlkoros, hiszen ennek a lényege pont az, hogy ha a bemeneti követelményt teljesíted, akkor akárhány-évesen mehetsz továbbtanulni. Manapság már tolódik ki a belépési életkor.

Én is 34 évesen fejezem majd be, bár nekem második diplomám nappalin. Nincs ezen mit szégyenkezni.


Persze fogsz kapni majd lesajnáló tekinteteket, meg értetlen nézéseket, meg pár múltban szocializálódott embertől megvetést (az a durva hogy ezek fiatalok is, mivel ezt tanulták el a szüleiktől!), hogy már nem viszed semmire, meg semmire kellő vagy, meg ilyen idősen már felesleges tanulni, meg versengeni fognak veled sokan, és a te legyőzésed lesz neki a bizonyosság érzése-tudata..... stb stb szóval ezekre készülj fel.

Első körben saját magad vagy az akadály, másodikban ezek a személyek (akiket fent írtam), harmadikban pedig az oktatási rendszer, ami sokszor nehezen kezd bármit is az ilyen helyzettel.

2018. ápr. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Igen, ezekre a lesajnáló tekintetekre számítok, de az én szememben inkább az lenne a szégyen, ha meg sem próbálnám.. Azt viszont szégyellem, hogy ennyi idősen jött meg az eszem a tanulásra, s még párom és gyerkőcöm sincsen, és ráadásul első diploma is lesz. :S
2018. ápr. 7. 13:57
 8/17 anonim ***** válasza:
78%

Amikor ki áll a 25 éves kis doktorandusz jelölt gyakorlati órán, és megvetően, és becsmérlően néz rád, hogy ő annyi évesen már hol jár, az valami hihetetlen önbizalom romboló tud lenni.... de majd megtanulod kezelni, meg függ is hogy milyen területre mész.


(és igen jól mondod még nem is volt szó párodról, meg gyerekről, házról, kocsiról, ilyen olyan nyaralások... hát hátrányban vagyunk... de még mindig jobb, mint ha +10 év múlva jutnál ide, sokan meg csak forognak a levükben egész életükben a "mi lett volna ha..." szlogenjükkel, szóval ne add fel)

2018. ápr. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne? Érettségiztettem már 50 felettieket is.
2018. ápr. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Pedagógiai területre mennék, vagy a másik a felsőoktatású, 2 éves pénzügy-számvitel.

Te Kedves 30+os az első diplomáddal nem tudtál elhelyezkedni vagy más területen képzelted el a jövődet és ezért kezdted el a 2. diplomád?

2018. ápr. 7. 17:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!