Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 30 évesen késő/ciki újra...

30 évesen késő/ciki újra érettségizni 1-2 tantárgyból?

Figyelt kérdés
Jövőre szeretnék újra érettségizni magyarból vagy emelten vagy közép szinten, hogy felvegyenek egyetemre, viszont kicsit cikinek és későnek tartom, hogy 30 évesen kezdjek neki az újraérettségizésnek és majd 31 évesen az egyetemnek, nappali szakon. Ez nem késő és ciki? :S

2018. ápr. 7. 10:25
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Psz-ből inkább alapszakot végezz vagy utána mérlegképest is, mert önmagában ezzel a szakképzéssel nehéz elhelyezkedni.
2018. ápr. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

igen próbáld meg minthogy negyven évesen nem lennél boldog és arra gondolnál ha akkor megpróbálom mennyivel jobb lenne szóval hajrá menni fog

mire gonmdolsz amugy konkrétan miylen szakra szeretnél menni

az egyetemen nem ritka akár hogy valaki 30-35 évesen csücsül ott hallgatóként e miatt nem kell aggódni :D

hajrá ,szurkolok

2018. ápr. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
tanítóira vagy gyógypedagógiára, esetleg szociális munkás ás ápoló is szóba jöhet. Melyiket ajánlanátok?
2018. ápr. 8. 18:54
 14/17 anonim ***** válasza:
hát ezt neked kell eldönteni de szerintem a tnaitó jó lehet ápoló is talán, ha hajlandó vagy pofátlanul kevés bérért dolgozni oda mondjuk nagyon nagy hivatástudat kells zóval sezrintem tanitó(de inkább tanár)
2018. ápr. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg az a ciki, aki lenéz téged emiatt! Inkább bátor vagy amiért bevállalod. Én se voltam nagyon kibékülve magammal ilyen ügyben (22 évesen kezdem el az orvosit, ha minden jól megy), de aztán rájöttem, hogy inkább kezdek el egy olyan szakot, ami olyan munkát takar amit élveznék, mintsem csak muszájból válasszak munkát. Az emelt magyar egyébként nem piskóta, egyik osztálytársam csinálta és elég sok készülést igényel - olvasta a kötelezőket, tanult mindenféle anyagot, na meg gyakorolni is kell az ilyen elemzéseket. :D Meg ugye helyesírás. Szerintem ebből ajánlatos magántanárhoz járni, hogy megtanítson, hogyan kell elemezni meg ilyesmi, nálunk erre elég sokat fordított a tanárom, nem is lett volna ötös középszintűm szerintem enélkül. Szimpla nővérképzést szerintem amúgy okj-n is lehet csak végezni, de ha picit komolyabb terep érdekel pl. szülésznő vagy mentős az már indul egyetemen is és a ponthatár is alacsony. :) A tanári pályákról csak annyit, hogy mindegyik tanárom azt mondta, hogy nagyon gondolja át az ember, ha ezt bevállalja mert kevés a fizu de a munka az egyre több, ráadásul a diákok egyre szemtelenebbek az évek előrehaladtával, lényeg a lényeg, sokan megbánták már ezt a pályát, és ha visszamennének akkor mást választanának. Bár tény, hogy mindkettővel kaphat állást az ember, de én az egészségügyre szavazok (lehet kicsit elfogult vagyok! :D).
2018. ápr. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
Egyáltalán nem keverem, utána lehet olvasni.
2018. ápr. 11. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen Mindenkinek a hasznos válaszokat és biztatást!

Nem mondom, hogy nem számít mennyit keresek a választott szakkal, de a fő célom most, hogy emberileg fejlődjek.

2018. ápr. 28. 09:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!