Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért megy nehezen a Magyar,...

Miért megy nehezen a Magyar, Történelem (és ezekhez hasonló tárgyak) megtanulása / bemagolása? 17F

Figyelt kérdés
Matek, angol, programozás,ilyesmi tárgyak nagyon mennek, de életrajzok-tételek megtanulása már nem annyira.. sőt.. szinte egyáltalán nem. Miért ilyen nehéz ez nekem? És hogyan változtathatnék ezen?
2018. ápr. 7. 18:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Lényeget emeld, próbáld címszavakban tanulni. Nekem sem ment annó. Reál beállítottságú vagy.

20/f

2018. ápr. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

próbálj összefüggéseke3t találnimert a töriben van bőven énis masszivan reálos vagyok ezálltal könnyebben lehet megtalálni a llogikai ok okoza összefüggéseket töribe

életrajzok hát azokat valóbvan be kell magolni le kell ülnia seggedre és ismételgetni , ennyi :D

2018. ápr. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
kösz kösz :DD
2018. ápr. 7. 20:07
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem se ment, konkrétan megkaptam kidolgozva a nyelvtan érettségi tételeket, háromszor ültem nekik de negyedjére már el se kezdtem mert semmi sem ment - az irodalomnak neki se álltam. :D Mázlim volt érettségin amiért év közben tanultam (4-5 voltam), az írásbelim ötös lett, szóbelin meg alig vesztettem pár pontot. Életrajzokra nem igazán kíváncsiak érettségin, inkább a vers/regényelemzések futnak, tudtommal legalábbis. :) Szerintem próbálj olyan anyagot keresni, amit megértesz, mert pl. nyelvtanból a mozaikos könyvből tök jól tudtam tanulni, de mikor másik könyvet kellett használnunk hát abból semmit se értettem. Vagy ha van kötelezős tétel, akkor inkább olvasd el a kötelezőt, többet használ, mint ha bemagolná az ember a "vázlatot".

Töriben sajnos nem tudok segíteni, mert mi egyáltalán nem tanultunk könyvből, de nagyon jó fej tanárom volt, úgy tanította a törit mintha valami izgi mese lenne, úgyhogy a szóbelimet kimaxoltam így lett 89%-os érettségim. :)

2018. ápr. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
És ezeket elemezni hogyan kell? Az se megy valami fényesen
2018. ápr. 9. 14:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!