Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen diplomával esélyes,...

Milyen diplomával esélyes, hogy kapok állást külföldön?

Figyelt kérdés

Idén fogok érettségizni és a Szent István Egyetem emberi erőforrások szakát jelöltem meg. Sokat gondolkoztam, mit szeretnék és mi lenne jó nekem és végül nagyon megtetszett ez a szak. Utána is olvastam.

Egyre jobban érdeklődöm külföldi munkák illetve külföldi tanulmányok iránt. Az lenne a kérdésem, hogy ezzel el lehet helyezkedni külföldön, vagy semmi esély rá? Illetve milyen végzettség az, amivel külföldön is megállhatom a helyem a szakmákon kívül? Gondolok itt erre hogy például egy orvos könnyen elhelyezkedhet külföldön, de például egy jogász esélytelen, hogy a szakmájában helyezkedjen el. Mindenképp tanulni szeretnék, de nagyon meg van kötve a kezem mert szinte csak olyan tárgyak érdekelnek amivel alapból nehézkes a továbbtanulás. Szeretem a magyart, illetve a művészeteket, a zenét. Elég humán beállítottságú vagyok, viszont a töri nem a kedvencem. A nyelvekkel úgy ahogy megvagyok. Viszont a természettudományi tárgyak és a matek egyáltalán nem az erősségem. Mi lenne az, amit ha elvégeznék talán külföldön is megállom a helyem és mégsem áll annyira távol tőlem?



2018. ápr. 9. 20:31
 1/2 anonim ***** válasza:
Orvos, ezen belül is a kevésbé gyakori szakosodások. Humánnal esélytelen, arra van millió eredetileg is ott végzett ember.
2018. ápr. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Orvos és szoftverfejlesztő a legjobb.
2018. ápr. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!