Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen gazdasági szakokat...

Milyen gazdasági szakokat ajánlotok egyetemeken? Mik a felvételi pontok?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Akárhol kerestem, nem találtam normális adatot a felvételi pontokat illetően. Előre is köszi!
2018. ápr. 10. 07:07
 1/4 anonim ***** válasza:
61%

A legtöbb gazdasági szak állami ösztöndíjas helyéhez van egy központi minimum pont, a legutóbbi itt van: [link]

Ez azt jelenti hogy ha nem éred el automatikusan csak önköltségesre vehetnek fel.

Az eddigi évek ponthatára meg fenn van felvin és edulineon is.

[link]

Melyik szakra menj meg attól függ mennyire megy a matek, meg egyáltalán a gazdaság melyik része érdekel.

2018. ápr. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2018. ápr. 10. 12:22
 3/4 anonim ***** válasza:
43%
Egy kis kiegészítés: Olyan nincsen, hogy automatikusan csak önköltségesre vesznek fel...Ha államira jelentkezel és nem kerülsz be, akkor ennyi, nem vettek fel. Max. pótfelvételin újra jelentkezhetsz (egy db önköltséges képzésre). Viszont, ha önköltséges képzésre szeretnél jelentkezni (akár csak egy “mentőhálóként, ha az állami nem jön össze), akkor azt is meg kell jelölni külön.
2018. ápr. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
46%
Nem azt írtam hogy automatikusan oda veszik fel hanem hogy akkor csak arra van esélye, automatikusan az állami lehetőséget bukta, ezért nem kellett volna lepontozni.
2018. ápr. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!