Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van olyan aki egy vagy ket...

Van olyan aki egy vagy ket evvel erettsegi utan emeltezett egy vagy ket tantargybol? Vagy ismertek olyat? Mi a tapasztalat?

Figyelt kérdés
Koszi elore is a valaszokat:)

2018. ápr. 12. 22:04
 1/10 anonim ***** válasza:
67%

Nekem volt egy ilyen osztálytársam, fix ötlete volt, hogy ő orvos lesz, ahhoz meg kell az emelt biosz + kémia.

Nos... 4 év után (5. alkalommal mindegyikből) elért annyit, hogy felvették fizetősre.

Ő járt külön tanárokhoz és ilyen érettségi felkészítő kurzusokra is.

Közben többször jelezték neki különböző emberek, hogyha ez ennyire nehezen megy, akkor lehet az orvosi nem az ő hivatása. Most van a 2. féléve, szeptembertől passziváltat. Jelenleg 25 éves.

2018. ápr. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én tavaly érettségiztem és idén csinálok szintemelőt egy tárgyból, mert rájöttem, hogy mást szeretnék tanulni. Mivel teljesen más terület ezért a szak követelményei is teljesen mások, így kénytelen vagyok lerakni ezt az emeltet, hogy felvegyenek. Van több volt osztálytársam és ismerősöm is, aki hasonlóan csinálta, szóval szerintem ez nem egy ritka dolog. Vannak, akik csak szimplán rájöttek, hogy más érdekli őket, vannak, akiknek pedig nem sikerült elsőre bejutni a vágyott szakra, ezért később újra megpróbálkoztak vele.


Nincsen vele semmi baj szerintem, de nyilván minden szempontból jobb, ha az embernek rögtön elsőre minden sikerül és biztosan dönt már elsőre is. Ami hátrány az az egy év, amit hasznosan is el lehet tölteni, de azért ez akkor is egy év csúszás. Bár szerintem nem olyan nagy baj és nem számít annyit, hogy aggódni kellene miatta. Valamint az új érettségit már ki kell fizetni, illetve szerintem a felkészülés is nehezebb, ha már nem jár az ember iskolába (főleg, ha dolgozik vagy egy másik szakon tanul közben). Viszont én például sokkal nyugodtabban érzem magam, mint mikor a suliban készültünk az érettségire...akkor nagy volt a nyomás, ijesztgettek a tanárok, hogy milyen nehéz lesz, meg fogunk bukni stb., ami nem segített.

2018. ápr. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
igen sajnos rajtam is nagy a nyomas es van par alap tantargy ami nem hiszem hogy ugy menne ha plusz ket masik dologbol szeretnek, es igy mindket esetben jobb lenne az eredmeny, illetve szerintem az is mas ha egy tanar csak veled foglalkozik es az ember addigra mar olyan idos lesz hogy onbizalma is valoszinuleg nol. Vagyis szerintem:D koszi a valaszokat:)
2018. ápr. 13. 07:58
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is szakváltás miatt csináltam.

Én csoportos előkészítőre "jártam", vagyis csak bizonyos órákra mentem el - utólag azért is kár volt. 99%-ban egyedül készültem, és 460 pontom lett:) IDŐ kellett hozzá - meg szorgalom.

2018. ápr. 13. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én 1 év után most fogok májusban emelt informatikát lerakni.
2018. ápr. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én most fogok emeltezni kémiából az orvosihoz. :) Két éve érettségiztem, a biosz emelt is meglett elég jóra (90%), így csak a kémia van hátra, egyedül készültem fel teljesen.


Bioszon voltam egy 1 évig amúgy, így kicsit belelátok az egyetemi rendszerbe. Plusz egyébként én örülök ennek az egy "szabad" évnek, mert tudtam rendesen készülni/gyakorolni, letisztázni magamban, hogy végre ezt akarom, fejlesztettem a nyelvtudásom angolból-németből nőtt a számlám összege, satöbbi-satöbbi. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy egyáltalán nem szégyen és lenézendő dolog, ha nem rögtön csinálja az egyetemet a gimi után az ember.

2018. ápr. 15. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Jaa ertem:) most kicsit megnyugodtam hogy ennyien mondtatok:D En is kemiabol meg bioszbol akarok mert fogorvosira szeretnek menni, bioszon voltam eddig csak hat le kellett adnom mert masik suliba mentem,es ugy gondolom hogy igy a tobbi erettsegi targyra is tudok keszulni... es igen egyetemen sokkal tobbet kell majd tanulni de az megiscsak egy iranyzat lesz nem pedig minden omlesztve. Koszi a valaszokat!:)
2018. ápr. 17. 19:21
 8/10 A kérdező kommentje:
Ja igen, meg ugye nalunk nem lehet emelt erettsegire jelentkezni ha nem vagyunk emelt faktosok, alarhogy feltudnank kezzulni vagy magantanarhoz jarnank:/
2018. ápr. 17. 19:29
 9/10 anonim ***** válasza:
Hű sok sikert a fogorvosihoz! Amúgy szerintem a suli nem csinálhatna ilyet, végtére is te jelentkezel érettségire, te döntöd el mire jelentkezel, nem ők, akár voltál faktos, akár nem. Most hogy jelentkeztem kémiából felvételikor se kérték számon hogy voltam-e faktos vagy valami (nem voltam), úgyhogy nem értem a sulidban miért más a helyzet. :\
2018. ápr. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Koszonom!:) Hat allitolag regebben tobben is jelentkeztek ugy emeltre akar biologiabol, vagy tesi erettsegire stb hogy nem tudtak semmit es hat ilyen egyes ketteseket szereztek, es azota az igazgato nem engedi mert ugye a hirneven rontott. Bar nem ez a legerossebb suli, de ettol fuggetlenul mindegy ha tenyleg erdekel akkor igy ugy is meg csinalom ha meg nincs kitartasom nem vagyok oda valo.
2018. ápr. 17. 22:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!