Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Phd kutatási terv tartalmi...

Phd kutatási terv tartalmi kritériumai?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Diploma után Doktori suliban szeretném folytatni a tanulmányaimat, azonban a felvételi eljárás keretében kutatási terv vázlatot is kell írni. Na itt van egy kis homály. Ha kiválasztom a nekem tetsző fix témát a témavezetőnél, akkor a rövid kutatási tervben tartalmilag minek kell szerepelnie? Pl.: Megadott téma: arcfelismerés kognitív folyamatainak azonosítása és kiértékelése. Téma összegzésben néhány releváns szakirodalom +tömör absztrakt. Akkor a kutatási tervben összességében kell arról írni, hogyan kutatnám Én a választott témát (ami a vizsg.módszerek tekintetében már ugye eléggé adott) vagy a témába beleilleszkedő, de egyéni kutatási vázlatot kell megírni?( Pl; a fenti fix témában kísérleti csoportnak mondjuk spektrumzavarosokat/skizoid etc választanék/vizsgálnék, és ennek módszereiről, menetéről és várható eredményeiről írnám a vázlatot(+hipotéziseket)?) Tényleg passz, sarkiszőke vagyok, nagy sziklaormon és wales-i ködben. Btw, valamint több helyre is be lehet adni (persze eltérő kut.tervekkel) a jelentkezést, úgy mint alap felvételi eljárásban, vagy csak egy helyre?


Nagyon köszönöm a válaszokat, sajnos nincs a közvetlen környezetemben, akitől zavartalanul informálódhatnék ezekről, mielőtt valami önhülyeséggel beégnék egy komplett felvételi bizottság előtt :( Nagyon köszönöm a válaszokat- képzeletben építem a házioltárokat



2018. ápr. 12. 22:51
 1/6 anonim ***** válasza:
20%
az egyetemen kell megkérdezni, nem a random embereket a gyakorin... de ne is haragudj, szerintem a phd-ra még érni kell.
2018. ápr. 13. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
56%

#1, engem is ezzel próbált lebeszélni az egyik kollégám, ugyan ilyen tanácstalan voltam a kut.tervben :)... aztán csak felvettek...Már az első éven túlvagyok és alakul egy kísérletes high impakt társszerzős... sőt látom az elsőszerzős IF cikkem előszelét is. Ha szerencse angyala is mellém áll, talán 4-5 éven belül befejezem :)


Szerintem érdemes belevágni minél előbb.. jó átmenet a szakmai elmélyülés és az versenyszféra, ipar között. Na meg sok konferencia, érdekes emberek és nem kell azonnal a mókuskerékbe bedarálódni. (Így is sok meló, de legalább kutatás)

2018. ápr. 13. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
16%
nem az életkorára gondolok. lehet valaki érett huszonévesen is. De az, aki annyit nem tud, hogy az egyetemen kéne érdeklődni, és a random iskolázatlan embereket meg 14 éves hlyegyerekeket kérdezi gyakorin, hogy mit írjon a kutatási tervébe, ne is haragudj, de nem való a doktori iskolába.
2018. ápr. 13. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
80%

1. Mivel a kívánalmakban doktori iskolánként nagy eltérések lehetnek, tényleg a témavezető-jelölttel egyeztess.

2. Nálunk igen, kb. arról kellett írni, amit írtál (de a témavázlat főbb tartalmi pontjai meg voltak adva, szóval nem volt benne semmi "homály"): téma címe, téma jelentősége, szakirodalmi háttér, tervezett minta, tervezett vizsgálati módszerek, várható eredmények. 2 oldalnál nem kellett hosszabbnak lennie.

3. Mindenféle ember van itt a GYK-n, a válaszokból amúgy is le lehet szűrni, melyik használható.

2018. ápr. 13. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
53%

#3, Két dolog lehetséges, vagy végzel MSc-n, és szeretnél doktorizni, de nem ismersz senkit, nem kutattál még, nem tudod hogyan állj neki. Ettől még nem hülye az illető, csak el kell indulnia valahol. Egy kiírt témára jelentkezel, ízlelgeted a dolgot, de még soha nem csináltad.

Ez az út sokkal nehezebb mint a másik.


A másik, ha már régebb óta dolgozol a kutatócsoportoddal, együtt sörözöl a laborvezetővel, konferenciákra jártok stb... már alakul akár egy cikk is, van egy halom posztered, szabadalmad stb..

Még ilyenkor sem egyszerű megírni azt a kutatási tervet, mert ugye 4 évre előre meg kéne fogalmazni mit csinálsz majd, ki fogja fizetni és mi az újdonság benne.

Viszont ha megérted, hogy elég általánosan leírni, akkor nem lesz gond.

Kértem 2 ismerősöm tervét, és abból vettem a kiindulópontot, majd elküldtem a témavezetőmnek és átnéztük.

...de ha totál új téma lett volna, ismeretlen emberekkel, én is meg lettem volna lőve.

2018. ápr. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
49%

Ja és még egy fontos dolog, a témavezető professzorok általában sohasem érnek rá. Az enyém sem nézte át amúgy, hanem ledobta a kutató kollégának, kb 1 percre kaptam el, hogy aláírja.

Szóval nem olyan egyszerű sokszor a témavezetőkkel, gyakran csak aláírják a papírjaidat, és néha elkaphatod a folyosón 5 percre mond pár jótanácsot.

A lényeget vagy neked kell kitalálni, vagy segítséget kaphatsz a többiektől.


Nagyobb 15-30 fős csoportoknál ez így működik.

2018. ápr. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!