Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha valaki jelentkezett az...

Ha valaki jelentkezett az érettségire, kötelező mind az 5 tantárgyból érettségizni?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 15. 00:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%
Semmi sem kötelező, de akkor ne is várj érettségi bizonyítványt.
2018. ápr. 15. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Most azt akarod mondani ezzel, hogy nem kötelező egyszerre mind. Oké
2018. ápr. 15. 01:04
 3/15 anonim ***** válasza:
64%

Szerinted kötelezō?

Miért, mit csinálnak ha nem mész el az egyik érettségire?

Másnap megy érted a kommandó?



Annyi a következménye, hogy nem kapsz abban az idōszakban érettségi bizonyítványt, csak tanusítványokat, amik nem elegek sem az OKJ-ra, sem az egyetemre.

2018. ápr. 15. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
70%

Nem kap semmilyen tanúsítványt, csak törzslapkivonatot.


Nem lett volna kötelező egyszerre jelentkezni mind az ötből.


Ha már jelentkeztél, akkor sem kötelező. Amelyiket leteszed, az érvényes lesz, amelyiket meg nem, abból megbuksz, és később javítóvizsgázhatsz.

2018. ápr. 15. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
81%

Annyira mész el amennyire jelentkezel:D


Érettségizhetsz 2 tantárgyból is, de attól nem kapsz bizonyítványt amíg meg nincs 5 tárgyból az érettségid.

2018. ápr. 15. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Megbukni senki nem fog mert nem megy el..
2018. ápr. 15. 15:34
 7/15 anonim ***** válasza:
82%
Ha ennyire okos vagy, akkor miért kérdezel? Nyilván ismered a vizsgaszabályzatot fejből. Nos, ha nem mész el, az bizony bukás, jobb, ha tudod. Még akkor is, ha minden válaszolót lepontozol. Nyugodtan, bátran, attól nyilván úgy lesz, ahogy képzeled rózsaszín álmaidban,
2018. ápr. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Most mit kötekedsz itt? Ki kérdezett?
2018. ápr. 15. 19:39
 9/15 anonim ***** válasza:
90%
Nem kötelező, de még ingyenes. :) Egy közép most 25 körül volt, egy emelt meg 35, és akkor még ne is számoljuk a magántanárt, ha bevállalja az ember. Őszintén szólva én nem értem, mi értelme van annak, ha jelentkezik az ember, de nem megy el..
2018. ápr. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha már jelentkeztél, akkor menj el. Egyrészt azért mert most sokkal egyszerűbb és ingyen is van. Ha utólag szeretnél érettségit tenni, akkor azért fizetni kell, idén pl. 21.000 forint a közép és 35.000 forint az emelt érettségi, valamint sokkal nehezebb iskolán kívül felkészülni, még akkor is, ha esetleg jársz magántanárhoz, egyedül pedig pláne. Én idén csinálok egy újat egy tantárgyból, mert meggondoltam magam és mást szeretnék tanulni, viszont mások a felvèteli követelmények, szóval tapasztalatból mondom, hogy így sokkal rosszabb. Másrészt pedig azért, mert azzal nem mész semmire, hogy egy-két tárgyból levizsgáztál, úgy nem kapsz bizonyítványt sem és nem tudsz továbbtanulni OKJ-n, egyetemen sem. Ez lehet, hogy téged most nem érdekel, mert nem akarsz tanulni meg tök mindegy, eleged van belőle stb, de lehetséges (sőt szerintem elég sanszos), hogy x év múlva rájössz, hogy mégis kellene egy szakma vagy egy diploma.
2018. ápr. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!