Valaki jelentkezett már budapesti egyetemre, romániai érettségikkel?

Figyelt kérdés
Hogyan számítják a pontokat? Pontos részleteket nem találtam sehol. Biosz szakon vagyok gimiben (magyarul tanulok a félreértések elkerüséért, erdélyi kettős állampolgár vagyok) de emiatt nekem nem lehet töri érettségim, csak biosz, magyar, román, matek, infó. Így is tudok jelentkezni? Illetve itt nem 5-ös a legjobb jegy, hanem 10-es, bár ezt gondolom át lehet számítani. (még van pár évem így pontosan nem tudom mit szeretnék csinálni, elég széles az érdeklődési köröm, de néztem szakokat az ELTE-n, SOTE-n, BCE-n)

2018. ápr. 13. 11:05
 1/2 anonim ***** válasza:
51%
És miért Magyarország? Innen most pont inkább elmennek a tehetséges fiatalok. :( Nem túl fényes a helyzet, sajnos. Ha már amúgy sem maradsz otthon, akkor valamelyik nyugati egyetem nem jöhet szóba? A Te döntésed, de én a helyedben átgondolnám, lehet, jobb befektetés lenne. :) De sok sikert, bárhogy döntesz! Amúgy nekem is vannak határontúli ismerőseim az egyetemen, szóval biztosan meg lehet oldani. :)
2018. ápr. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
73%
A felvi.hu-n találsz részleteket. Az nem számít, hogy nincs töri érettségid, ha nem kötelező az adott szakhoz. Ha emelt szintű érettségit tennél, azt csak Magyarországon lehet letenni.
2018. ápr. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!