Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha lovas oktató szeretnék...

Ha lovas oktató szeretnék lenni mit kell tanulnom hozzá?

Figyelt kérdés
Szval gyerekeket szeretnék edzeni, ezért gondoltam a pedagógiára. De lovakkal is foglalkozok szval ez így bonyolult nekem. Szeretnék diplomát. Ti hogy csinálnátok? Lehurrogo kommentektol kimeljetek :)

2018. ápr. 16. 11:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én erről még nem hallottam, hogy ilyesmit hol lehet tanulni. Ha hasonló helyzetben lennék, hogy nem tudnám, merre induljak, megkeresnék valakit, aki már elérte, amit én szeretnék, és megkérdezném, hogyan csinálta. Szóval, ha ismersz lovas oktatókat (vagy ha nem akkor keress rá) és kérdezz tőlük, minél többet, hogy milyen út vezetett odáig, és milyen buktatók voltak benne (gondolom kellenek engedélyek is, különösen, ha gyerekekkel akarsz foglalkozni). Bocs, hogy nem tudtam konkrétumot mondani, de ez ugrott be, mikor megláttam a kérdésed, és gondoltam úgy sem öntenek nyakon a válaszokkal, legalább egy tippet adok. Szép napot és egy kalappal a terveidhez! :)
2018. ápr. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Lovasterapeuta lehetsz, akkor gyerekekkel is foglalkozol és lovakkal is. Ehhez gyógypedagógusnak, pszichológusnak vagy gyógytornásznak kell tanulnod, és a diploma megszerzése után egy lovasterapeuta továbbképzést kell elvégezned. ( [link]
2018. ápr. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem vagyok nagy szakértője ennek a területnek, de a Kaposvári Egyetemen létezik lótenyésztő, lovassportszervező agrármérnöki BSc. Szerintem ennek nézz utána, megtalálod a szakleírást és szerintem a tantervet is. Nekem van egy ismerősöm, aki itt tanult és egy németországi lovardában dolgozik, ahol a sportolók lovait edzi. Ez nem egészen ugyanaz mint, amit te szeretnél csinálni, de te jobban értesz hozzá és talán találsz valami hasznosat.
2018. ápr. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Myra Gergely válasza:
100%
Lovas ezdő/oktató okj képzés van, nézz körül valami lovasakadémián.
2018. ápr. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek. Nem gondoltam , hogy ennyi választ kapok. Mindegyik sokat segített. Lovas terapeután én is gondolkoztam, de inkább egészséges gyerekeket tanítanék. De ebben nem vagyok biztos...
2018. ápr. 17. 00:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!