Filológia szak 9. -iktől?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 14 éves lány vagyok,hetedikes,Erdélyben élek,jövőre kéne választanom a Matek-info, Biosz-kémia és Filológia szakok közül. Tudom,van időm,de szeretek céltudatos lenni. Nos, a matek nekem közepesen megy,nagyon nem szeretem, a biosszal meg az a gond,hogy bármilyen anatómiai dologról van szó,elájulok,nem egy pszichológusnál voltam már emiatt. Viszont nagyon jó nyelvérzékem van, egoistán fog hangzani,de legalább kétszer olyan jól beszélek angolul,mint az osztálytársaim (bár annak is köszönhető,hogy elég sűrűn járunk ki az államokba,most nyárra is kimegyünk 2 hónapra,tökéletesen értem,amit mondanak és el tudok csevegni,nem kell gondolkodnom,hogy mit hogy mondjak),versenyekre járok nyelvekből stb, a román is egész jól megy. A szüleim tanítók,szeretnék én is ezen a pályán helyet foglalni, angolt akarok tanítani. Vagy bármit csinálnék,ami angollal kapcsolatos,imádom.


(Egyébbként az átlagom ötödikben évvégi volt 9,78 (4,78), tavaly 9,56, idén a félévi 9,50, a matek miatt csökkent. De a mostani félévben eddig javítottam. Mondjuk a bejutáshoz folyamatosan változik,hogy mennyit ér az összmédia...)


Viszont sok helyen olvasom,hogy a filológia szak semmit se ér a négy év után, nem lehet vele jól helyezkedni. Kizárásos alapon is csak ez maradna, de nem akarom,hogy ezen múljon a jövőm,viszont ehhez értek.


Ti mit tennétek a helyemben, vagy ha elvégzem a gimiben a filoszt,utána merre mennétek, mennyire lesz hasznomra az a diploma? Tényleg semmit se ér? :(


Köszi előre is!! :*



2018. ápr. 16. 16:05
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!