Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik szakma legyen ha nem...

Melyik szakma legyen ha nem sikerül a célom?

Figyelt kérdés

14 éves (7.-es) vagyok,a jegyeim nem elegendőek ahhova én szeretnék menni,de nagyon hajtok é még nyolcadikban is pròbálkozni fogok (jelenlegi átlagom 3.6)

Abban szeretnék tanácsot kérni hogy valamilyen informatika irányba vagy az autò szerelői irányba kellene mennem.

Az informatikához értek, 4.8 vagyok belőle de viszont ha az autò szerelés is érdekel,ahhoz alapszinten el tudok tájékozòdni.

Melyik a jobb és miért?


A válaszokat előre is köszönöm.



2018. ápr. 18. 18:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom, hogy informatika tudásra ma már mindenhol szükség van valamilyen szinten, ráadásul később könnyebben tudsz tanulni vele felsőoktatásban, hiszen az infó érettségit sok bsc szaknál elfogadják. Persze a tudásod akkor is már több lesz a semminél, ha nem szeretnél egyetemre/főiskolára menni, akár egy okj-t is elvégezhetsz, ha érdekel és hogy könnyebben találj állást.Ha jó vagy belőle megéri fejlődni az informatikából, csak fontos, hogy próbáld átlátni és gyakorolj sokat. Ezzel szemben az autószerelőnél nagyon bekorlátozod magad egy területre, ahonnan később nehéz váltani ill. szerintem nehezebb jobb állást kapni, mint informatikával(persze nem lehetetlen csak egy szűkebb területről van szó). Szerintem az autószerelés egyfajta luxus szolgáltatás, amire ha teszem azt jönne egy gazdasági válság vagy ki tudja mi, kisebb szükség lesz, hiszen ha az embereknek nincs pénze, kevésbé fogják elvinni a kocsijukat megszereltetni drágán, inkább járnak biciklivel, az legalább ingyen van.
2018. ápr. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egy informatikai szakgimnáziumba elég az átlagod. Menj abba az irányba ha úgy érzed jól megy.
2018. ápr. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Besenyő Pista Bá válasza:
Kukás
2018. máj. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!