Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Levelezőn szeretném letenni...

Levelezőn szeretném letenni az érettségit munka mellett. Van valakinek erről valami tapasztalata?

Figyelt kérdés

Mennyi időnként kell vizsgázni? Milyen formában történnek a számonkérések? Megadják az anyagot amit meg kell tanulni? Nehezebb mint középiskolába járni?

Kérem akinek van tapasztalata az írjon



2018. ápr. 22. 03:03
 1/5 anonim ***** válasza:
66%

Többféle iskola van.

Attól is függ, hogy hány osztályod van meg, mert először ugye a maradék osztályokat ki kell járni.

Van olyan suli, ahol egy év alatt egy osztályt végzel, de olyan is, ahol kettőt is elvégezhetsz.

Van, ahol többet be kell járni, van, ahol kéthetente egy szombaton (utolsó évben minden szombaton) is elég.

Év közben legalább 3 jegyet kell kapj minden tárgyból, hogy le tudjanak zárni. Dolgozatok ezért többé-kevésbé folyamatosan vannak, hogy egyszerre ne sok tárgyból kelljen vizsgázni. (Egyszer-egyszer felelés is előfordulhat, előre megbeszélt időben és anyagból)

Természetesen megadják az anyagot.

Munka mellett persze, nehezebb tanulni, de ha csak a tananyagot nézed, meg a számonkéréseket, akkor sokkal könnyebb, mint a nappalis középiskola. (Hiszen az óraszámoknak csak a töredékét kell teljesíteni.)

2018. ápr. 22. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez iskolafüggő. Nézz ki egy sulit és ott kérdezz meg mindent. Estin általában nagyon rugalmasak, pontosan azért, mert a többségnek más elfoglaltsága van.


Én jártam nappalira, majd újrakezdtem mindent estin és végül ott is fejeztem be. Nehezebb, igen. Attól függ, mit akarsz. Én jó jegyeket szerettem volna. Aki csak át akar menni, annak kevesebb energiabefektetés is elég, persze ide is tanulni kell, mert nem egyszerű az érettségi.


Nálunk mindig leadták az anyagot és ugyanúgy mint nappalin, elmondták hogy miből lesz a számonkérés.


Bele kell vágni és kész. Ha látják hogy csinálod, nem lesz céljuk megbuktatni.

2018. ápr. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%
Még annyit: Nappalin sokkal jobban a fejedbe verik, észre sem veszed. Itt nincs rá idő, főleg ha a jobb jegyekre hajtasz. Kevesebb anyagot tudnak leadni. (Logikus.) Az alacsony óraszám sokkal nehezebbé teszi. Tehát azt cáfolnám, hogy könnyebb. Ez egy tévhit. A követelmény országos szinten ugyanaz, ugyanazt az érettségit is írod meg, csak sokkal kevesebb felkészítéssel...
2018. ápr. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
69%
"azt cáfolnám, hogy könnyebb. Ez egy tévhit. A követelmény országos szinten ugyanaz, ugyanazt az érettségit is írod meg, csak sokkal kevesebb felkészítéssel..." - igen, de egy nappalis középiskolában egy csomó olyan anyagon is keresztül kell rágnod magad, aminek semmi köze az érettségihez, egy esti / levelező képzésen viszont szinte csak az érettségivel foglalkoznak. Ami nehézzé teszi, az az, hogy munka / család mellett bizony sokkal nehezebb tanulni: fáradt az ember, folyton rohan, és nagyon jól be kell osztani az időt. Elszántság kell hozzá.
2018. ápr. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
65%
#4: És ezzel máris ugyanott vagy - hogy nappalin könnyebb. Egyrészt, mert sokkal több anyagot leadnak (pont ezért!) Másrészt, mert jobban ráérsz, az iskoláról szól az élet és akaratlanul is a fejedbe megy. Attól nem lesz könnyebb, hogy kevesebb anyagot adnak le estin. :D Aki ötöst akar, annak ugyanúgy keményen hozzá kell tanulnia estin is - de még a kettes - hármasért is nehezebb megküzdeni. Sokan a nulláról vágnak bele... Nekik nulláról munka és család mellett sokkal keményebb, mint egy nappalisnak bármikor. Én jártam mindkettőre és nincs igazad, nekem elhiheted. :D
2018. ápr. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!