Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az általában miért van, hogy...

Az általában miért van, hogy a gazdasági szakok az első 2-3 félévben nehezek, de utána enyhülnek? Más is így tapasztalta?

Figyelt kérdés

Én az első 2-3 félévet tartottam nehéznek.

Ugyanis, akkor volt mikro és makroökonómia, melyek tanulás szempontjából nehéz anyagok és számolni is kell sokat, nyilván nem nehéz számolásokat, de nagy precizitást követel meg.


Aztán, ami leginkább "ellenséges" tantárgy a legtöbb gazdászhallgató számára, az a matematika 1 illetve, 2.Azaz deriválás-integrálás, illetve lineáris algebra.

Ezeken buknak a legtöbben, jellemzően én sohasem mentem át belőlük elsőre.

A legtöbben magántanárhoz jártak,hogy átmenjenek.


Aztán,az enyhülés szele már 3. félévben érződik, ott is van matek, matek 3 azaz valószínűségszámítás, de felüdülés az 1. és a 2. matekhoz képest, a teljesítési statisztikák is jobbak.



Aztán, utána jön a statisztika, számvitel, pénzügy, menedzsment.

Ezek azért teljesíthetőek, de kvázi ezek azok a tárgyak,amikért erre a szakra jelentkezik az ember.


2018. ápr. 30. 14:28
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!