Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek mennyire számít,...

Szerintetek mennyire számít, hogy ki melyik egyetemen diplomázott?

Figyelt kérdés

Szerintetek mennyire számít, hogy ki hol diplomázott, ha egy ugyanolyan szintű végzettségről van szó? Szóval csak az egyetem neve más.


Nyilván jobb oktatásban részesül egy olyan személy aki az Oxforton tanult, mint aki egy névtelen, az adott ország ranglistájának a végén elhelyezkedő egyetemen végzett. (Akkor maradjon a példa Anglia ha már azzal kezdtem.)

Mennyivel lehet különb egy angliai top 10-es egyetemen szerzett diploma, mint egy szintén angol egyetemen szerzett papír, viszont olyan helyen ami a ranglista vége-fele helyezkedik el?

Mennyit érhet a nagy világban egy olyan diploma, amit egy angol egyetemen szereznek, ami az angol ranglista vége-fele van?


Vagy mennyire különb egy ELTE-n szerzett papír, hasonlítva egy GDF-ihez például? (Olvastam, hogy az utóbbit nem szeretik? Csak ezért ez a példa.)


Vagy a papír az papír?

Jöhetnek akár személyes tapasztalok munkakereséskor stb, most így hirtelen elkezdett foglalkoztatni a téma, ne kövezzetek :)



2018. máj. 1. 00:40
 1/5 A kérdező kommentje:
Oxford* bocsesz
2018. máj. 1. 00:43
 2/5 anonim ***** válasza:
67%

Az egyetem neve csak a kezdeti időszakokban számít igazán.

Amíg a papíron kívül nem sokat tudsz felmutatni a CV-ben.

Ahogy telnek az évek, lesz tapasztalatod és azok már sokkal jobban fognak számítani.



Persze ez rengeteg dolog esetében változhat. Főleg Amerikákban van pár olyan hely, ahol nézik a diplomát adó egyetemet és direkt csak olyan munkatársakkal dolgoznak.

2018. máj. 1. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
77%

Ez maximum csak akkor számít, ha nagyon pályakezdő vagy.

Ha van tudásod, van jó referenciád, az felülírja a diplomádat.



AZ előző munkahelyemen (nemzetközi cég), a menedzser a Kodolányin végzett, arra is sokan azt mondják,hogy WC papír, nem jó semmire.

Ő munka mellett, levelezőn végezte el, mivel a cég kötelezte rá.

2018. máj. 1. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
57%
Valaki azt írta hogy járt hazánk nívós egyetemére valamint a harvardra(vagy mitre) és az előbbi nehezebb volt mint a híres külföldi egyetem. Persze a nagyobb hírűtől a papírt jobban elfogadták.
2018. máj. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi, mindenkinek ment a zöld pacsi. Jöhet még sok válasz.


Szerintetek így Európában, meg leginkább Magyarországon, mennyire díjaznak egy olyan diplomát amit egy nem túl híres angol egyetem állított ki? (Egy rangsoron hátul lévő egyetem, de azért nemzetközileg elismert a diplomája.)

Teljesen zöldfülűként.

2018. máj. 1. 10:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!