Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Fodrász szeretnék lenni. Van...

Fodrász szeretnék lenni. Van esélyem?

Figyelt kérdés
Szóval most leszek 9.-es. Fodrásznak megyek. Az félévi átlagom 4,22 volt. (Most 4,18). Nagyon félek a vizsgáktól,vagy hogy nem lesz modellem.. Már festettem hajat, vágtam a saját hajamat is, ritkítottam már hajat (enyémet, másét), vágtam már férfi hajat. Nem tudok parkettafonást.. Van esélyem?

2018. máj. 3. 23:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Ilyen atlaggal inkabb szerintem gimnaziumban gondolkodj. Nalunk a suliban van fodrasz kepzes, de oda minden agyhalottat felvesznek. Olyat is aki a budos eletben nem nyult mas hajahoz. Szerintem gondolkodj nagyban, es ne elegedj meg egy fodrasz szakmaval.
2018. máj. 3. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mégis milyen téves elképzelések vannak a fiatal diákok fejében, nem is értem....ezeket az ofőtök nem mondja el?


Fodrász képzésre nem kell semmilyen előképzettség. Még az sem szükséges, hogy ismerd mi az-az olló.

Mindent ott tanítanak meg a nulláról, bárkit!!!! felvesznek az utolsó éppen 1,8-al átmenő diákokat is.


Nem kell a vizsgától félni, az ilyen helyeken szó szerint átrugdossák a diákot, csak legyen meg a papírja és menjen el az iskolából.

Modellt ha nem tudsz szerezni, akkor az iskola kerít(végső esetben).


A helyedben messziről kerülném az ilyen helyeket.

4,2-vel gimnáziumba mehetnél, érettségizhetnél és ha továbbra is fodrász akarsz lenni, van rá egy 1-2 éves OKJ képzés de időközben meg is gondolhatod magad és mehetnél egyetemre.

2018. máj. 4. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék egyetemre menni. Mert se mérnök, se tanárnő nem szeretnék lenni. Főleg hogy egy fodrász, műkörmös ilyesmi jobban keres...
2018. máj. 4. 14:37
 4/6 anonim ***** válasza:

Amit írtál, az butaság.

A sztár fodrászok, nagyon kedvelt műkörmösök többet kereshetnek, mint egy átlagos tanár vagy egy átlagos mérnök.

Azonban sztár fodrászok és műkörmösökből aránya az kb. úgy néz ki, hogy 1000 fodrászra jut egy jó. Műkörmösnél is hasonló a helyzet.

Van aki tele van.. más meg hetente csinál egyet. :)


Azonban semmi sem garantálja, hogy te sztár fodrász vagy műkörmös leszel.


Amíg mérnökként de akár tanárként is garantált fizetést kapsz. Sőt ha ezekben vagy nagyon jó, akkor egy brutál jó fodrász de műkörmös sem ér be a bért tekintve.


Emellett nem csak ezek a szakok léteznek.


De legyél fodrász, műkörmös. A te életed.

2018. máj. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#4-es. Igen, abba igazad van hogy szakmán belül is eltérőek a fizetések. Ez ember és "kedveltség" függő.

Tanár mint már említettem azért sem szeretnék lenni mert /az én összes tanárom / idegeskedig mindenen. (Persze ez ember függő) látván őket, eléggé elment a kedvem. Egyetem/fősuli kizárt /jelenleg/.

2018. máj. 4. 19:26
 6/6 anonim válasza:
Szia! Ne hallgass a barmokra! 4.7es atlaggal mentem kozmetikus iskolaba úgy hogy kb semmit nem tudtam amúgy! És sokkal jobb egy szakma mint az hogy te idegeskedj a sok magolas/tanulas miatt amit pl mernokkent tanulnal. Ha ezt szeretned csinalni csináld! Úgy a legjobb dolgozni ha szereted azt amit csinalsz és gondolom később úgy is sajat vallalkozast szeretnel szoval a magad főnöke lennel ez a legjobb szerintem! A modellektol ne félj vizsgakra mindig keriteni fognak neked! Ugyes leszel nem kell felni! (Bocsi a helyesirasi hibakert csak gyorsan akartam irni)
2019. jún. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!