Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Továbbtanulás Debrecenbe....

Továbbtanulás Debrecenbe. Vélemények, tapasztalatok a debreceni egyetemről, kollégiumokról?

Figyelt kérdés

A Debreceni egyetemen szeretnék tovább tanulni,magyar szakos tanárként.Még csak jövőre érettségizem de nem árt időben elkezdeni gondolkozni a pályaválasztáson...Szóval az érdekelne elsősorban,hogy akik Debrecenbe tanulnak milyen tapasztalataik vannak az egyetem kapcsán? Milyen a légkör a sulin belül ...tanárok-diákok-felsőbb évesek viszonya? Mire számíthatok ha erre az egyetemre jelentkezek? A tanulás mellett milyen programok,lehetőségek adottak?

Mennyivel másabb belecsöppenni ebbe az egészbe a középiskolás évek után?

Valószínűleg kolis leszek...A kollégiumon belül milyen a hangulat, a szállás,a közösség? Fogok tudni tanulni rendesen,vagy lesz ami elvonja a figyelmem a tanulásról? Minden vélemény,tapasztalat érdekel.

Köszönöm a válaszokat előre is :)



2018. máj. 4. 18:26
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Bármelyik egyetem csak ne a Debreceni.
2018. máj. 21. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
miért ? :O
2018. máj. 22. 20:23
 3/4 anonim ***** válasza:
Szaktól is függ, de ha tanár szeretnél lenni, én úgy tudom, hogy azt párosítani kell vmi mással is pl angol, töri stb. a felvi.hu-n találsz bővebb infót. Egyébként tanul jó barátom, mint magyar szakos tanár, hááttt....mondjuk azt, hogy gimiben még szerette, itt már gyűlöli. Azt mondja, hogy a tanárok nagyon rosszak, tisztelet a kivételnek. Ettől persze még lehet egy másik szak nagyon jó, én is a Debreceni Egyetemen végeztem és az életem legjobb időszaka volt. Teljesen más mint a gimi. Itt az lehetsz, aki akarsz, nem vagy olyan szorosan egy közösségbe, sőt van olyan, hogy totál ismeretlenekkel van órád, vagy hogy vagytok egy szakon, egy évfolyamon 150-en. Nálunk a légkör nagyon jó volt, voltak néha kisebb konfliktusok, de nem vészesek, ehhez hozzá kell szokni, a munkahelyen is lesznek. Nyilván vannak fura arcok, csoporttársak, bunkók, de ezek mindenhol vannak. Nekünk a felsőbb évesekkel nagyon jó viszonyunk volt. Bármikor írhattunk nekik, ha segítségre volt szükségünk, főleg első félévben. Javaslom menj el egy nyílt napra, ott mindent meg lehet tudni, sőt akár órákra is be lehet ülni.
2018. júl. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A tanulás mellett szinte mindig rengeteg program van. Az egyetem emellett nagyon jó viszonyt ápol rengeteg külföldi egyetemmel, szinte bárhova kimehetsz, akár az USA-ba is. Annyi tanácsot adnék, hogy ne féljetek a tanároktól, legyen egyfajta kommunikáció, mert akkor tudnak segíteni stb. (nyilván ez a tanároktól is függ, hogy mennyire távolságtartók) Nálunk voltak tanárok, akik megkérdezték pl minden héten, hogy hogy vagyunk, hogy telt a hétvége/szünet stb. és mi alig mertünk válaszolni, megvolt ez a távolságtartás. Ezzel azt értük el hogy kicsit "köcsög" lett velünk. De ahogy teltek a félévek, egyre közvetlenebbek voltunk vele, visszakérdeztünk, hogy ő hogy van stb. és sokkal kedvesebb lett velünk, közvetlenebb. Nyugodtabban tettünk fel neki egy kérdést, többet beszéltünk az óráján.

Am az előző voltam :)

2018. júl. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!