Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a különbség a 10 hónapos...

Mi a különbség a 10 hónapos OKJ és a 2 év alatt elvégezhető OKJ között?

Figyelt kérdés

(pedagógiai és családsegítő munkatárs/asszisztens)

Szeretnék egyetemre jelentkezni és hogy biztosan felvegyenek,szeretnék plusz pontot szerezni ezzel az OKJ-vel. Lehet sokan feleslegesnek tartják, nem baj, de tudom,hogy szükségem van a plusz pontra, csak nem tudom,hogy az egyetem meghatározza-e,hogy az OKJ-s képzésnek 2 évesnek kell lennie, vagy az óraszámot nézik? Egy gyorstalpalós OKJ-ért (10hónap) ugyan úgy jár a plusz pont?



2018. máj. 5. 09:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz, hogy járjon a plusz pont, két dolognak kell teljesülnie -nyilván az olyan alapvetéseken túl, hogy érd el a minimum ponthatárokat etc.

Az egyik, hogy 54-es vagy 55-ös szakszámú képesítésnek kell lennie, a másik, hogy az alábbi táblázat szerinti szakiránynak megfelelő képesítés legyen.

[link]

Nézz nagyon utána a képzésnek, mert ha mondjuk a 10 hónapos képzés után nem 54/55-ös szakszámú képesítést kapsz, akkor nem jár a többletpont.

Ha ezek teljesülnek, akkor 32 többletponttal leszel gazdagabb.

2018. máj. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az lényegtelen, hogy hogyan szervezik, hogy időben mennyire húzzák szét, ha ugyanazt a képzést adják, ugyanannyi órát.
2018. máj. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én ugyanezt az okj képzést csináltam meg szintén plusz pontokért. 2 évessel szemben a hátránya mindössze annyi, hogy fizetni kell érte.
2018. máj. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A rövidebb az fizetős

képzés

2018. júl. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!