Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Villamosmérnök vagy programter...

NextBack kérdése:

Villamosmérnök vagy programtervező informatikus?

Figyelt kérdés

Eddig a villamosmérnöki érdekelt, viszont ott a fizikáról, hát nem éppen azt hallottam, hogy könnyű...

a programozás az eddig is érdekelt, és nem igazán tudom, hogy most mit is szeretnék.

A programtervezőn, milyen nehéz a matek?

Emelt matek érettségi kellene vagy közép is elég ?


2018. máj. 9. 18:51
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A mérnök informatikus nem merült fel, mint a kettő közötti opció? Az informatikának rengeteg ága van, nem mindenki programozó lesz. Szerintem nem olyan durva a matek. Elvileg elég a középszint, és ha odateszed magad, bejársz, óráról órára készülsz, akkor tényleg elég is. Magad is meg fogsz lepődni, hogy micsoda bonyolultságokat képes vagy megérteni - az ember absztrakciós képessége fejlődik az életkorral, ami a középiskolában feketemágia volt, az az egyetemen trivialitás lesz. Ha a BME-re gondoltál, ott meg tudod nézni, hogy kb miről lesz szó:

[link]


A harmadik opció a bprof képzés ugyanitt, az ilyen "infó light" akar lenni. Szerintem szeptemberben indul először, ennél többet nem tudok róla.

2018. máj. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
76%

Igen komoly matek van a PTI-n.. Úgfy tudom, hogy az informatikai karokon csak a programtervező matematikus az, ami még keményebb matek képzést kínál, az pedig minden mateknak a teteje állítólag, szóval a PTI második helye is elég erős.

Hát figyelj, bekerüléshez elég a közép matek is, de azért nyáron ajánlatos még autodidakta módon képezned magad az emeltes anyagból, mert egyetemen igazán azzal fogsz foglalkozni.

A villamosmérnöki, mérnökinformatikus, stb. ezek hasonló szinten adják a fizikát, igen. Olyat ne várj, hogy egy szak majd "könnyű" lesz, mert olyan nem létezik :D A legalja bölcsészkaros kamuszak is nehéz, csak éppen sokkal könnyebb, mint egy ELTE-PTI vagy BME-Mechatronika :D


(Amúgy a bölcsészkart sem akarom lehúzni! Tudom én, hogy pl. a nyelvészetet fel lehet emelni ugyanolyan szintre, mint bármilyen műszaki, jogi vagy orvosi képzést, de azért lássuk be, a bölcsészkaron jópár büfés-ruhatáros képzés is akad)

2018. máj. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!