Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha tudok programozni, akkor a...

Ha tudok programozni, akkor a programtervező informatikus szakon mennyire leszek előnyben?

Figyelt kérdés

Nem vagyok profi, de az alapokkal tisztában vagyok. Eddig komolyabban csak Java-val foglalkoztam. Előtte C vel is kicsit.

Egyetemen mire számítsak? Milyen köt. progokat kell elkészíteni? Első félévben C lesz nekünk, it mire számítsak?


A matek tudásom cserébe viszom szűkös, nem tudok integrálni, deriválni, stb.. Ott mennyire gyors a tempó?


SZTE-n kezdek majd.



2018. márc. 10. 07:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A programozás csak az egyik tárgy, így sok előnyöd nem lesz. Matek lesz bőven.
2018. márc. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Félévenként lesz 1 tárgyad amiből elonyod lesz... A többi 7-bol ugyan ott leszel, mint a többiek, szóval nem sok.
2018. márc. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk Miskolcon nem sok.

Progterv matekról szól kb csak.

2018. márc. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Valamennyi előnyöd lesz, de nem túl sok. BSc első félévében van Programozás alapjai, de mellette van Kalkulus, Diszkrétmatek, Számítógép architektúrák stb.


De ez ne törje a kedvedet. Érdekeljen a programozás és legyen egy biztos középszintű matek tudásod (nagyjából november végére értek el az alap integrálás/deriválás feladatokhoz, aztán 3. félévben kb mindent integráltok, amit csak lehet:D), légy szorgalmas, kb ennyi.


(SZTE-n csináltam proginfó BSc-t és MSc-t is, ha van kérdésed nyugodtan írjhatsz)

2018. márc. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az SZTE-n jártam programtervező matek szakra egy ideig. Nem fejeztem be, mert az integrálásba beletört a bicskám.

Jóval több matek van amúgy, mint informatikai óra. Vagy lehet, hogy csak nekem tűnt soknak, mert a matekot utáltam? :D

Szóval a mateknak feküdj neki már a legelején, mert az nem lesz egyszerű.


Az informatika része nem vészes, mondjuk ott az elmélet a gázabb, egy rakás dolgot meg kell tanulnod, amire aztán soha nem lesz később szükséged. És nem túl vicces, amikor a vizsgaidőszak kellős közepén, 3 nappal a vizsgád előtt jut eszedbe, hogy egészen addig még ki sem nyitottad a 800 oldalas Tanenbaum Számítógép-architektúrák könyvet, a vizsga anyaga pedig a teljes könyvet lefedi. :)


A kötelező programok amúgy nem voltak bonyolultak egyáltalán, szóval azokkal nem hiszem, hogy gondod lesz, főleg ha már tudsz 1-2 nyelven programozni valamilyen szinten. Azt hiszem a programok úgy voltak, hogy kaptunk egy listát, amiből lehetett választani, hogy melyiket akarod megírni.


Háromra emlékszek konkrétan:

Az egyik olyan program volt, ami valódi törtekkel számolt és egyszerűsített. Beírtál két tört számot és akkor kiírta a legkisebb közös többszörösüket meg a szorzatukat, különbségüket, ilyesmi.

A másik az egy ATM-et szimuláló program volt. Egy txt fájlban volt tárolva egy bankszámlaszám meg a hozzá való PIN kód meg az egyenleg. A program bekérte a számlaszámot és a PIN-t, ellenőrizte, hogy ezek helyesek-e, ha nem hibát írt ki és bekérte még egyszer. Ha helyesen írtad be, akkor megkérdezte, hogy mit akarsz csinálni: egyenleget lekérdezni, pénzt felvenni vagy pénzt befizetni. Kiválasztottad melyiket akarod és utána aszerint frissítette az egyenleget. Mondjuk, ha a befizetést választottad és beírtad hogy 1000 forintot fizetsz be, akkor a txt-ben az egyenleget megemelte 1000 forinttal, hogy a következő lekérdezésnél már látszódjon a változás.

A harmadik pedig egy bemeneti fájlból olvasott be egy -10 millió és +10 millió közötti egész számot, ami szövegként volt leírva és azt kellett kiírnia számokkal. Tehát például ha a fájlban az volt, hogy "minusz egymilliónégyszáznyolcvanhatezerszázhatvannyolc", akkor a programnak azt kellett kiírnia, hogy -1486168. Ez baromira egyszerűen hangzik, elsőre de vannak benne buktatók, például vannak olyan számok, amit kétféleképpen is le lehet írni, például "száz" vagy "egyszáz" és az ilyen számokat is tudnia kellett kezelnie a programnak.

Én nagyon jól megírtam, tökéletesen működött is minden egyes számra.... kivéve a NULLÁT! LOL

Mert azt valahogy a programírás közben elfelejtettem, hogy a mínusz 10 millió meg plusz 10 millió szám között van még egy nulla is. :D

Az volt az egyetlen szám, amit nem ismert fel a programom, ezért kaptam végül rá négyest. :D


31/N

2018. márc. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ja és azt elfelejtettem mondani, nem tudom, hogy ezt csináltatják-e még most is, de minden egyes megírt programhoz rajzolni kellett egy diagramot is arról, hogy hogy működik. Már nem emlékszem mi a neve azoknak a diagramoknak, amik egy program működését mutatják be, de tudod ilyen kis négyzetek meg rombuszok meg ovális formák vannak benne és nyilak mutatják, hogy mi után mi következik.

Na, amikor megírtuk a progit olyat is kellett hozzá rajzolni mindig. Ami elég vicces volt, mert magát a rajzot szerintem jóval bonyolultabb volt elkészíteni, mint a programot megírni. Például ezt az utolsónak leírt számátváltós programot megírtam annyi sorban, hogy Word-be átmásolva és kinyomtatva 4 oldal lett az egész. De a hozzá kapcsolódó rajz szerintem még ennél is több oldalas volt. Emlékszem, hogy A/4-es lapokat celluxoztam össze, mert egyre nem fért rá az ábra. Aztán év végén a tanárnak be kellett mutatni és ott hajtogattam ki előtte és akkor ő belekérdezett, hogy mi mit jelent és így kellett bebizonyítani, hogy te írtad a programot nem valaki más. :D

Meg elvileg az összes beadott kötelező programot elmentik valami adatbázisba és átfuttatják az újakat valami programon, ami leellenőrzi, hogy nem másnak a már régebben beadott programját adtad be még egyszer.


31/N

2018. márc. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

UML re gondolsz. (Unified markup lang.)


Matekos tárgyaknál a legelején mit veszünk majd? Írták felettem, hogy november körül jutunk el az integrálásig, derivalásig. Előtte mire számítsak? Mit érdemes átismételnem?


Középsulis anyagból mi fontos? Algebra , függvények, teljes indukció, stb..?

2018. márc. 10. 17:51
 8/8 anonim ***** válasza:

Hát figyelj én már 10 éve jártam oda, úgyhogy konkrétan nem emlékszem, mik voltak matekból. De diszkrét matek meg kalkulus biztos van már az első félévtől kezdve.

A kalkulust Szabó Tamás tanította, a dimatot pedig Czédli Gábor. Ha rákeresel a nevükre, biztos megtalálod a honlapjukat. Azon régen voltak fent előadásanyagok meg régi vizsgasorok is. Ha még mindig ők tanítanak az egyetemen, akkor biztos fent vannak az anyagok még mindig a weben.

2018. márc. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!