Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen egyetemi szakok vannak...

Milyen egyetemi szakok vannak ahol nincs matek, de munkát is lehet vele találni? :/

Figyelt kérdés

Én már rengeteg szakot megnéztem, ki kerestem a kötelező tárgyakat, meg ezen az oldalon is utána olvastam.

Eddig nem találtam olyat ami nem büfészak és komoly diszkalkulia mellett is elvégezhető lenne...


2018. máj. 10. 11:24
 1/10 anonim ***** válasza:
30%
Pszichológián nincs matek. Statisztika van, de számolni semmit nem kell.
2018. máj. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Elvileg pszichológián van matek genetikán, élettanon és nagyon sok a statisztika is.

Van pszichometria.

Nem tudom ezt diszkalkuliásként mennyire lehet bírni.


Meghát, mára már sajnos a pszichológia is eléh büfészak lett...


Amúgy pedig nagyon érdekelne.

2018. máj. 10. 11:37
 3/10 anonim ***** válasza:
82%

Jogász az egyetlen, de belőlük meg elég nagy túlképzés folyik. (Nem véletlenül szeretne rengeteg humán beállítottságú jogász lenni)

De talán a többi jogi karon lévő szakkal is el lehet azért helyezkedni valahol.

2018. máj. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
99%

Az, hogy kapsz-e munkát nem csak a szakon múlik, hanem rajtad is. Nincs olyan, hogy büfészak, ha igazán elkötelezett vagy a szakterületed iránt.

Egyébként, ami eszembe jutott, az a nyelvszak, majd tolmács mesterképzés. Ha jó vagy benne, lesz munkád. Ha nem, akkor nem. Ez amúgy igaz a pszichológiára is - sok ismerősöm tanulta (elmúlt években), és az igazán elhivatottak már egyetem alatt el tudtak helyezkedni. Csak egy lány nem, de ő is talált másféle munkát, neki az idegennyelv-tudását fizetik meg elég jól.

Szóval ne azon rugózz, hogy egy 1-től 10-ig terjedő skálán mennyire "büfészak", ami érdekel, hanem gondolkodj kicsit kreatívan - minden tudás hasznosítható.

2018. máj. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
94%

Gyógypedagógia


Hiányszakma, így biztos el tudsz helyezkedni, nincs matek, járnak diszkalkuliások is a karra, és kapnak megfelelő segítséget.

2018. máj. 11. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
95%
A pszichológia nem büfészak. Elvégezni sem könnyű, és munka is sok van. Jaah, hogy nem leszel vele 1 év alatt milliomos? Az lehet. Azok, amiket felsoroltál, nem kapcsolódnak a matekhoz. Még egy osztást sem kell elvégezned. De te tudod.
2018. máj. 11. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
93%
Rendészet?
2018. máj. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nem kell kiforgatni a szavaimat! Nem akarok egy év alatt millomos lenni, nem írtam semmi ilyesmit...

Csak tutdod egy pszichológián végzettnek rendkívül hosszú utat kell bejárni ahhoz, hogy egyáltalán kereshessen pénzt, sőt még fizetnie is kell előtte, ingyen dolgozni.

Ez a legtöbb embernek aki nem részesül szülői támogatásban, eleve lehetetlen.

Illetve akármit is mondasz, diszkalkuliával nehéz elvégezni. Én hinnék magamban, de több ismerősöm emiatt bukott ki.


Amúgy meg igenis "büfészak", ha azt nézzük, hogy azzal a diplomával hányan tudnak elhelyezkedni diplomát igénylő területen, 30%.


Én nem akarok milliomos lenni, de az életben maradásomhoz szükséges, hogy FOLYAMATOSAN legyen munkám, ha csak közepesen alacsony fizetésért is.


Illetve olyan szak kell ami mellett legalább tudok annyit diákmelózni, hogy havi 30 000 összejöjjön kajára és tisztálkodási szerekre a kollégium mellett.

Vagy levelezőn induló képzés kell ami mellett tudok dolgozni.


A jogon gondolkodom, meg utána nézek, de szerintem ugyanaz a helyzet vele mint a pszichológiával...


Rendészet nem érdekel lányként, de azért köszi!


Esetleg közigazgatás-szervező?

Ott is van statisztika meg számvitel, de úgytudom főleg közigazgatási és különböző jogágak...


Utána már munka mellett tudnék levelezőn egy olyan szakot is megpróbálni ami jobban érdekel, de kisebb az elhelyezkedési esély.

2018. máj. 11. 13:33
 9/10 A kérdező kommentje:
Gyógypedagógia is egy jó ötlet, köszi! Utána nézek...
2018. máj. 11. 13:38
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha az nem fontos, hogy sokat keress, csak hogy biztosan mindig legyen munkád, akkor gyógypeden kívül egyébként szerintem az kb. összes egészségügyi és pedagógiai szak megfelelhet számodra. Jó, nyilván egy orvosi vagy matek-fizikatanári nem, de pl. ápoló (van kémiájuk, de valami vicc szinten), dietetikus, tanító, óvónő.
2018. máj. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!