Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Találni-e a neten az egyetemi...

Találni-e a neten az egyetemi programozói képzéshez használt anyagokat?

Figyelt kérdés

Röviden, tömören. Van egy teljességgel piacképtelen diplomám, amivel jelen pillanatban is kulimunkát végzek minimálbérért. Viszont látom, hogy ezen az oldalon minden programozó úgy dobálózik félmilliós fizetésekkel, mintha az tök átlagos magyar bér lenne, így arra gondoltam, szoftverfejlesztői vagy programozói OKJ-vel vagy diplomával szerencsét próbálnék. Csakhogy engem soha az életben nem érdekelt a téma, abszolút humán vonalon mozgok, a matekhoz annyi közöm van, mint targoncának a gyorsulási versenyhez. Értelemszerűen nem nagy kedvvel csinálnám, egy másodpercre se tagadnám, hogy csak a pénz érdekel.


Amíg nem látom, hogy hogy néz ki egy oktatási terv, mi a tananyag, addig fontolgatni se akarok még egy képzést. Ebben kérnék segítséget: hol találok olyan könyveket, leírásokat, tematikákat, de még csak egy sima órarendet is, amiket konkrétan egyetemeken oktatnak? Nyilván addig én is eljutok, hogy beírom Google-be, hogy "programozás", de ötletem sincs, hogy onnantól kezdve mikbe nézzek bele.


2017. szept. 24. 15:01
 1/8 anonim ***** válasza:
75%

Hanyagold az egészet mert ha semennyire sem érdekel, akkor sosem fogod elvégezni az egyetemi képzést. Azok is éveket csusznak akiket érdekel. A jelentkezők több mint fele első évben kiiratkozik.mondanom sem kell hogy te is közöttük lennél. A középsulis matek lepkefing az egyetemihez képest, ha az sem izgat és megy semennyire, akkor pokol lenne az egyetem. Felesleges erre pazarolnod az idődet.


Amit én javaslok: nézz neten progos tutorial videókat, szóval otthon magadtól tanulj meg programozni. Egy év alatt eljuthatsz olyan szintre hogy nettó 250-ert már alkalmazzanak

2017. szept. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Rákeresel az adott egyetem "programtervező informatikus BSc" szak mintatervére, ezek publikusan elérhetőek. Láthatod, hogy az egyes félévekben milyen kurzusok vannak. Majd az egyetemnév + kurzusnév kombóval megnézed az adott tárgy tematikáját, ajánlott irodalmat stb.

Egyetemen mindent az alapoktól kezdenek, viszont az érdeklődés és a stabil matek tudás kelleni fog.


Brotip: Lehet, hogy most úgy látod, hogy a pénz elég motivációt fog adni, de hidd el, nem így lesz. Még aki tényleg szereti is csinálni, gyakran kiég lényegében a munkában. A cégek általában nem a papírt nézik, hanem, hogy mit tudsz. Ergo lehet valakinek PhD fokozata is valakinek, ha nincs elég tapasztalata/nem elég "jó", akkor nem veszik fel. És ahhoz, hogy a tudásod up-to-date maradjon folyamatosan tanulnod kell (tehát nem csak az egyetem alatt, hanem után is). Ráadásul maga az egyetem is egy nagyon nagyon (nagyon nagyon) vékony alapot ad tudásban, mint ami a gyakorlatban kezdéshez szükséges lenne. Ezt úgy lehet orvosolni, hogy egyetem mellett elmész gyakornoknak. Viszont a pénz nem fog akkora lendületet adni.

Szerintem ez egy rossz megoldás.

2017. szept. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Egy programozo tanulása nem ér véget az egyetemmel, folyamatosan fejleszteni kell magát az embernek mert pár év alatt lemarad. Tényleg örökké olyat akarsz tanulni ami nem érdekel ? Meg fogod bánni...
2017. szept. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Első körben elkezdtem mindenkinek külön-külön válaszolni, de nagyjából ugyanazt írtátok, meg különben is összefügg a legtöbb dolog.


Hétszentség, hogy nem tetszene a képzés. Ugyanakkor az se tetszik, hogy itt fogja a port a szekrényben a diplomám, én meg árufeltöltő vagyok minimálbérért. Az még nem is érdekelne, hogy fizikai munka, mert az nem derogál, még ha nem is így terveztem az életemet. Csakhogy nekem erre a képzésre elment jó kétmillió diákhitelem, így pedig a minimálbér (nem garantált bérminimum, hanem egy kis tányér apró) bizony rohadtul derogál.


Az számomra üdítő újdonság, hogy nem mindenütt a papírt nézik. Bárhova mentem eddig, a végzettségemnek megfelelő helyeken csak a papír érdekelte az embereket, azon kívül meg az, hogy van-e (mert ha van, akkor automatikusan túlképzett vagy MINDEN irodai munkára - érdekes mód segédmunkára nem). Ami mondjuk kevésbé aranyos, hogy ahogyan mondtad is, #2, a tapasztalat kell mindenkinek, azt pedig egyetemi képzésen kívül nem hiszem, hogy bárhol szerzel.


Tulajdonképpen egy szóval nem mondtam, hogy én egy örök életen át csinálnám. Azért ha az valóban igaz, hogy a középszerű (vagy éppen egyenesen rossz) programozók is 300 alatt nem keresnek zsákfaluban sem, akkor abból pillanatok alatt vissza lehet fizetni a hitelt, onnantól meg elhelyezkedhetnék a szakmámban vállalkozóként - utóbbi amúgy a terv perpill, de semmi nem garantálja, hogy a vállalkozásból lesz bármi is, főleg az adminisztráció és az adózás miatt. Meg hát az sem elképzelhetetlen, hogy megszeretném idővel. Mindegy, először megnézek tanterveket, kíváncsi vagyok, mennyire fogok szörnyülködni.

2017. szept. 24. 18:47
 5/8 A kérdező kommentje:

Oké, szóval belenéztem néhány tematikába, és... azt. a. pitscha. Maguknak a témaköröknek a leírását se értettem, a matematikát érintő tárgyaknál meg eszembe jutottak a gimis matekórák, amikre úgy jártam be, mint ha kivégzésre mennék.


Hát, azt hiszem, ez a kérdés eldöntetett. :) Mondjuk azt se tudom, hogy gondolhattam, hogy indul ilyen képzés levelezőn, én pedig még egy nappali képzést tuti nem ülök végig, témától függetlenül. Ha tényleg nem a papír kell, akkor az autodidakta módszernek nem lennék ellenére, de annyira rizikós... túl könnyű ahhoz, hogy igaz legyen.

2017. szept. 24. 19:00
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"Egy év alatt eljuthatsz olyan szintre hogy nettó 250-ert már alkalmazzanak" - Kérdező, ezt ne úgy értsd, hogy valahol van egy tutorial sorozat, amit végigcsinálsz 1 év alatt és aztán hopp, fel is vesznek. Még csak egy programozási nyelvet ismerni is kevés, ez ennél összetettebb (több technológiára épül minden). Elhivatottnak kell lenned és baromi sok szorgalom kell az egészhez (a programozás is olyan, mint a matek, le kell ülni és gyakorolni kell).

A válaszomból lehet úgy jött le, hogy az egyetemi képzés felesleges, de ebben a tekintetban nem. Egy jól struktúrált nézetmód alakul ki az emberben, így ha egy korábban nem használt módszertant kell alkalmazni, akkor már "ismerős" lesz neki (vagy legalább el tudja helyezni az 1001 fogalom mellett, hogy mire jó).


Te túlságosan pénzcentrikusan közelíted meg és ez elég nagy baj. Mert azt az időt, amit egy olyan dologba fektetsz, amit nem is szeretsz, az lényegében pocsékolás. Mással is tudnál foglalkozni, ami szakmádba vág és később kifizetődőbb lesz (pl. nyelvtanulás).

2017. szept. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egy próbát megér. Ha nem tetszik legfeljebb abbahagyod.


Nekem van olyan barátom, aki ugyan értelmes gyerek, de matekból kettese volt aztán mégis programozó lett belőle...


De azt vedd figyelembe hogy az OKJ tanfolyam az kb. arra lesz elég hogy szóba álljanak veled a szoftverfejlesztők a saját integrációs tanfolyami felvételin.


Én a te helyedben lehet hogy egy rendszergazda területet céloznék meg...

2017. szept. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Na, egy kis helyzetjelentés, ha már megtaláltam ezt a kérdésemet.


Se a vállalkozásból, se a programozásból nem lett semmi. Az árufeltöltést otthagytam, abban a reményben, hogy legalább SSC-be felvesznek, ha már van egy igen korrekt nyelvtudásom. Nem így lett, bár még csak pár napja szórom nekik az önéletrajzokat, simán lehet, hogy még fel se dolgozták az adataimat. Mindenesetre én is diplomás, diákhiteles munkanélküli vagyok ismét.

2018. ápr. 22. 13:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!