Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A mai angol érettségiről mi a...

A mai angol érettségiről mi a véleményetek? Van olyan oldal ahol aninomként leírhatom a gondolatomat erről az egészről?

Figyelt kérdés
Az oktatási rendszerről, a mai napról, meg úgy mindenről. Ma írtam az angol érettségimet előrehozottan és még a mögöttem ülő, nyelvvizsgát már letett lány is azt mondta nehéz volt. Más teremből is kijőve hasonlókat mondtak.
2018. máj. 10. 12:13
 1/9 anonim ***** válasza:
10%
A középfokú? Egyáltalán nem volt nehezebb mint eddig. A nyelvvizsgával pedig össze se lehet hasonlítani, mindenki tudja, hogy az érettségi nehezebb mint egy nyelvvizsga. Ha emelt szintről van szó, arról nem tudok nyilatkozni.
2018. máj. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz és rossz. Főleg a nyelvtannál az az idióta "sportág", a hosszú levélnél meg az életszerűtlen téma zavart, meg a listenning 2. feladata, ahol elhadarták a szöveget. De az első feladatlap kommunikációs tanács része sem volt semmi, alig lehetett kitalálni, hova mit kell írni.
2018. máj. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Mégis hogy lenne az érettségi nehezebb mint a nyelvvizsga? Látszik te se vagy tisztában a dolgokkal. A középfokú nyelvvizsga B2-es, a középszintű érettségi B1-es szintű.

Egyébként szerintem nem volt nehéz, de volt egy pár része ahol nem volt teljesen egyértelmű.

2018. máj. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

#4.:

"Az idegen nyelvi érettségi vizsga szintmeghatározásai igazodnak az Európa Tanács skálájához. A vizsga középszintje a B1, az emelt szint pedig a B2 szintnek felel meg."

Forrás: oktatas.hu

(Élő idegen nyelvi érettségi részletes vizsgakövetelményéből másolva)

2018. máj. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
36%
Nagyon könnyű volt, az első részt 20 perc alatt írtam meg a másodikat 10. A szövegértésbe mindent betudtam írni elsőre a 2 levélre meg olyan 25 perc kellett. Van középfokú nyelvvizsgám, az se volt valami nagy szám, de ez ahhoz képest óvódás szint volt.
2018. máj. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A hallásértésben tudtam beírni mindent elsőre, elírtam.
2018. máj. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!

Én is előrehozottan írtam meg a középszintűt. Szerintem nem olt nehéz, sőt. Van nyelvvizsgám (B2), de nem a legnehezebb nyelvvizsga központból, és ez az érettségi semmi nem volt ahhoz képest.

Az olvasásra szerintem aránytalanul hosszú időt adtak. Az osztálytársaim közül sokan készen voltak már 15-30 perc után, de a legutolsó ember is beadta 45 perc körül. A közönség előtti beszédről szóló szövegnél mondjuk elég sokat gondolkoztam az egyiknél, mert szerintem két megoldás is helyes volt, de majd meglátjuk.

A nyelvtani feladat is jó volt, ami számomra kicsit nehezebb volt, az a feleségcipelős feladat volt, de az sem volt túl vészes.

A hallott szöveg idegtépő volt, a válaszok mindegyikét, vagy legalábbis nagy részét elsőre be lehetett írni, aztán az ember csak hallgatta azokat az idegesítő zenéket meg bambult a hosszú szüneteknél...

A fogalmazásnál az első jó téma volt, de a második nekem annyira nem tetszett. Nem jutottak igazán eszembe dolgok, hogy kihez fordulhatna a lány, és nem tudtam úgy megfogalmazni az egészet, hogy "bonyolultabb" nyelvtanokat is tudja használni.

Az osztálytársaim nagy része is hasonló véleményen volt. Nem szeretnék előre inni a medve bőrére, (főleg mert gyakorlásnál is lett 1-2-3 hibám minden feladatban, aztán a sok kis hiba miatt csak 83-88% jött össze az írásbelin) de remélem jól sikerült.

Sok sikert nektek is! :)

2018. máj. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
26%

En tavaly elorehozottan kozepet irtam az 99% lett, most emelteztem azt is hasonlo eredmenyekkel varom. Szerintem az emelt a szukseges tudasszintekkel viszonyitva konnyebb mint a kozep...

A kozepfoku nyelvvizsga nehezebb, mint a kozep es emelt erettsegi. En gimi 1. eveben tettem le a felsofokut.. ami meg mindig nehezebb mint az emelt. Megoldhato, de nem olyan konnyu max pontot elerni azon mint az erettsegin.

2018. máj. 11. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Sziasztok, én is előrehozottan érettségiztem :) Őszintén szólva én nem éreztem annyira nehéznek (de azért volt benne néhány részfeladat ahol csak néztem hogy ez most what :D) és ahogy a többiekkel beszélgettem, ők se.
2018. máj. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!