Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemi karok között mennyire...

Egyetemi karok között mennyire könnyű az átjelentkezés?

Figyelt kérdés
Jövőre egyetemen szeretnék továbbtanulni, első helyre jogi kart írtam be, államilag finanszírozott formában. Félek, hogy az egyik érettségim nem sikerült annyira jól, hogy meglegyenek a pontjaim, de hallottam, hogy az egyetemen belül, ha már bekerültem, könnyebb mozogni. Az lenne a kérdésem, hogy ha Bölcsészettudomány karra bekerülök, onnan át tudnék-e jelentkezni a jogi karra úgy, hogy megmaradjon az állami finanszírozás? A válaszokat előre is köszönöm.

2018. máj. 10. 19:03
 1/5 anonim ***** válasza:
nem. Ha ez ilyen könnyű lenne, mindenki így csinálná nem?
2018. máj. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Csak úgy vesznek át, ha egyébként is meg van a pontszámod(1-2 kivételtől eltekintve). Úgy lehet mozogni, hogy egy karon belül másik szakirányra mennél, esetleg egy másik egyetem ugyanannak a képzésére mennél át, de máshogy nem lehet.
2018. máj. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
85%
Mindenképp újra kell felvételizni, nincs karok/szakok között ugrálás
2018. máj. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem, mivel teljesen más képzési területekről van szó.
2018. máj. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor marad a reménykedés :(
2018. máj. 10. 20:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!